Duże tablice korkowe i ich szerokie możliwości

Możesz powiesić je w domu, biurze, a nawet w placówkach edukacyjnych. Ich zastosowanie potrafi być bardzo zaskakujące, dlatego dzisiaj spróbowaliśmy zebrać wszystkie pomysły dotyczące użytkowania zwykłej korkowej tablicy. Przekonaj się, na ile sposobów jesteś w stanie z niej skorzystać i jak może ona pomóc w nauce, pracy czy życiu codziennym. Zachęcamy do lektury i oczywiście czekam na Twoje propozycje miejsc dla tablicy korkowej.

Tablica korkowa do nauki

Zacznijmy od strony edukacyjnej, gdzie jak wiadomo istnieją różne metody utrwalania swojej wiedzy. Doskonale na pewno rozumieją nas uczniowie i studenci, którzy dopiero niedawno rozpoczęli swój rok szkolny, ale muszą zacząć już myśleć o kolejnych testach, kartkówkach czy egzaminach.

Pomóc im w tym może prosta tablica korkowa, która wcale nie kosztuje wiele, a można z niej korzystać nawet po skończonej edukacji. Natomiast świetnie sprawdza się jako miejsce do organizacji zajęć, czyli zawieszenia planu lekcji, rozpiski najbliższych zaliczeń czy zasad zdawania konkretnego przedmiotu. Możesz tam umieścić dowolne informacje związane z Twoją szkołą czy uczelnią, dzięki którym na pewno nie zapomnisz o najbliższym sprawdzianie, a także nie przeoczysz zbliżającego się zaliczenia.

To również idealne miejsce na zawieszenie notatek z zajęć, które mogą szczególnie przydać się do uczenia. Mowa m.in. o liście słówek na angielski czy niemiecki, które najtrudniej było Ci zapamiętać albo spisie wszystkich najważniejszych dat historycznych w okresie średniowiecza. Równie dobrze może powstać tam krótka notka o ostatnio poznanych wzorach matematycznych czy chemicznych, a przy okazji zmieści się tam także mini mapka z podziałem na województwa.

Potraktuj taką tablicę jako centralne miejsce do nauki. Codziennie czytanie notatek i nawet samo patrzenie na nie, powinno sprawić, że o wiele łatwiej i szybciej będziesz przyswajać ten materiał, a w rezultacie nauczysz się go co najmniej na ocenę dobrą. Gwarantujemy!

Tablica korkowa w pracy

To nasza mała rada dla wszystkich właścicieli biur i menadżerów, którzy zajmują się swoimi zespołami pracowników. Najczęściej tablice korkowe dotyczą branży marketingowej, związanej z działem IT czy też administracją. Chodzi głównie o miejsca pracy, gdzie trzeba myśleć kreatywnie, planować, współpracować z innymi ludźmi czy też dobrze organizować swój czas i obowiązki.

Wszędzie tam potrzebna będzie tablica korkowa, która jak już wspomnieliśmy wcześniej nie jest wielkim wydatkiem, a potrafi naprawdę zdziałać wiele, jeśli chodzi o organizację i zoptymalizowanie pracy biurowej. Może ona posłużyć przede wszystkim do rozpisywania swojego harmonogramu pracy, obowiązków na zbliżający się tydzień, a także do zawieszania rzeczy do zrobienia ASAP, czyli możliwe najszybciej. Takie sytuacje nagłe i priorytetowe zdarzają się praktycznie w każdej firmie, dlatego zapisanie najważniejszych informacji może odbyć się tutaj błyskawicznie – wystarczy przypiąć niewielką karteczkę z hasłem „do zrobienia” i z pewnością nic Ci nie umknie następnego dnia.

Pewnie niektórzy będą sceptycznie nastawieni do naszego pomysłu z tablicą korkową, ponieważ obecnie mamy już do czynienia z dużo bardziej rozwiniętymi technologiami jak komputery, telefony i liczne aplikacje umożliwiające komunikowanie się oraz organizowanie czasu pracy. Jednak nie możemy wszystkie maksymalnie ograniczać do zautomatyzowanych metod, ponieważ przy najbliższym spotkaniu z pracownikami czy zarządem, gdy będzie potrzeba przeprowadzenia tzw. burzy mózgów, o wiele łatwiej będzie gromadzić wszystkie pomysły na tablicy korkowej zamiast zapisywania ich w pliku na laptopie.

Tablica korkowa na co dzień

Taka duża korkowa powierzchnia rewelacyjnie też sprawdza się w domach jako element dekoracyjny, ale też użytkowy. Można śmiało zawiesić ją w kuchni, gdzie genialnie wpasuje się w wystrój minimalistyczny, drewniany, skandynawski czy jakikolwiek inny. Będzie to też doskonała alternatywa dla tablicy kredowej, która bardzo często witała w kuchennym asortymencie. Jednak nie sprawdzała się ona pod kątem higieny – mowa o pyle z kredy, który potem miał bezpośredni kontakt z jedzeniem. Zatem taka tablica korkowa może sprawdzić się bardzo dobrze jako miejsce do zawieszenia najważniejszych informacji wszystkich członków rodziny – plany lekcji dzieci, grafik z pracy, zbliżające się urodziny bliskich czy znaleziony niedawno przepis do wypróbowania.

Równie dobrze taka korkowa tablica może zawisnąć w sypialni jako część dekoracji, którą możesz zaplanować sam od A do Z. Możliwości jest wiele – może pomalować powierzchnię korkową, powiesić na niej ulubione i pamiątkowe zdjęcia, pocztówki z wakacji czy stworzyć własny kolaż. Tutaj można śmiało uruchomić swoją kreatywność i zdziałać na tablicy korkowej cuda!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here