krupowki sklep odziezowy

Każdy sezon niesie za sobą jakieś nowości. Niekiedy trendy nawiązują do minionych dekad – zawsze jednak powracają w mniej lub bardziej odmienionym stylu. Ostatnio da się zauważyć tendencję do coraz odważniejszych strojów, eksperymentowania i zabawy modą. To, co widać, to tylko efekt społecznych zmian, wyraz tego, co siedzi w ludzkich sercach. Co zatem w tym roku zrobi największą furorę? Co ciekawego projektanci przygotowali z myślą o mężczyznach?

Denim od stóp do głów

W Polsce przyjęła się nazwa dżins, mimo że w języku angielskim jeans odnosi się jedynie do spodni z tego materiału. W każdym razie to właśnie ta gruba bawełniana tkanina o charakterystycznym splocie ma być widywana w męskich stylizacjach nie tylko jako pojedynczy element – ma stanowić główną oś outfitu. Spodnie, koszula, kamizelka, kurtka lub płaszcz, a nawet buty. Oczywiście wszystko w zaskakujących fasonach. Chyba że ktoś woli klasyczne.

Wiele tego typu produktów można bez problemu znaleźć w Zakopanem w sklepie z odzieżą na Krupówkach np. Wrangler czy Pepe Jeans.

Pastelowe kolory

Róż powoli przestaje być utożsamiany z kobiecością. Zresztą, w całej historii ludzkości przez większość czasu nie było takiego skojarzenia. Dopiero po II Wojnie Światowej przyjęto zwyczaj podziału na różowe – kobiece i niebieskie – męskie. Tendencja powoli odpuszcza. O ile kobiety od dawna nie tracą na wyborze błękitnych kreacji, o tyle w przypadku mężczyzn nadal widnieją pewne opory, które prędzej czy później stracą na sile. W końcu żadna moda nie trwa wiecznie. 

Delikatny fiolet to na pewno dość pośrednie rozwiązanie, które w tym roku zagości na półkach sklepów z ubraniami, jednak równie dobrze można sięgnąć po rozwodnioną zieleń, a także barwy kremowe. 

Energetyczne wzory

Z drugiej strony w tym roku moda przyniesie trochę szaleństwa w printach. Mimo że koszule w kwiaty znane są od dawna, lato 2023 ma wyjątkowo pobudzać i nastrajać pozytywnie dzięki strojom przechodniów. 

Centrum handlowe w Zakopanem Krupówki 40 to miejsce, gdzie znaleźć ubrania w tym stylu. Koszulki z nadrukiem obrazów polskich malarzy, neonowe kurtki rodem z filmów sci-fi z ubiegłego wieku. 

Wyraziste produkty oferuje też np. Versace. Ostry róż zestawia z toksyczną zielenią i żółcią. Gucci proponuje interesujące marynarki np. niby klasyczne kolory, bo czerń i biel, natomiast cały figiel garnituru leży we wzorze przypominającym mapę nocnego nieba.

Niedobrane buty

Kolejnym ciekawym trendem są pozornie niedobrane buty. Ta nonszalancka zabawa w tym roku na dobre przyjęła się w modzie ulicznej. Może być to odpowiedź na znany od paru dobrych lat kobiecy trend zakładania sportowego obuwia do sukienek – i to wcale nie tylko tych casualowych! Nie skupiając się jednak na pannach młodych w trampkach, warto zauważyć, że mężczyźni również upodobali sobie wygodę i wynieśli ją do rangi pożądanego outfitu również w odwrotną stronę. Mianowicie do sportowych spodni zaczęli dobierać sztyblety i oxfordy. 

Bez wątpienia wszystkie te trendy wzbudzają zaciekawienie. Najważniejszą rzeczą w modzie jest oczywiście wyrażanie siebie, warto jednak bawić się tym, co akurat popularne i stylizować to w jedyny w swoim rodzaju sposób. W końcu moda jest dla ludzi, a nie ludzie dla mody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here