Centra-wiertarskie-min

Centrum wiertarskie to idealne rozwiązanie dla dużych i małych firm z sektora konstrukcji stalowych. Gwarantuje maksymalną efektywność przedsiębiorstwa i najlepsze rozwiązania przy pracy z metalem. Służy do obróbki blach małych i wielkogabarytowych. Do najnowocześniejszych urządzeń na rynku należą te oferowane przez firmę Akyapak.

Automatyczne sterowanie

Każdy ruch roboczy wykonywany przez centrum wiertarskie marki AKYAPAK jest całkowicie zautomatyzowany. Oprogramowanie CNC (Computer Numerical Control) marki Mitsubishi lub Siemens dla modeli AFD i APD pozwala na wykonywanie takich zadań jak gwintowanie, wiercenie, znakowanie, wycinanie i frezowanie. W zależności od modelu, maszyna jest przystosowania do obsługiwania większych bądź mniejszych blach. Może również zostać wzbogacona o dodatkowe elementy wyposażenia, które jeszcze bardziej zoptymalizują pracę zakładu.

Duża wydajność i szybka praca

Dzięki temu, że centrum wiertarskie marki Akyapak wyposażone jest w najnowsze rozwiązania technologiczne, praca staje się szybka i wydajna. Zastosowane komponenty są opracowane na podstawie doświadczenia producenta w sektorze konstrukcji stalowych. Model AFD do obróbki małych i średnich blach oferuje zakres prędkości na poziomie do 3000 rpm, zaś przeznaczony do pracy z blachami wielkogabarytowymi model APD aż do 3750 rpm. Tak duża prędkość obrotów wrzeciona zapewnia dużo większe możliwości produkcyjne.

Bogate wyposażenie

Centrum wiertarskie Akyapak AFD posiada w standardzie wiertło, narządzie do znakowania, gwintowania i magazyn na narzędzia ATC (max. 16 narzędzi). Z kolei centrum wiertarskie APD do obróbki dużych blach jest wyposażone w zmieniacz narzędzi, system dostarczania chłodziwa przez wrzeciono i przenośnik wirów.

Turecki producent Akyapak w swojej ofercie posiada także wycinarkę plazmowo-tlenową z głowicą wiertarsko-frezarską. Maszyna jest przeznaczona do wykonywania takich zadań jak wycinanie, gwintowanie, wiercenie i frezowanie.

Rozmiary arkusza

Najmniejszy model AFD wykonuje zadania na arkuszach o maksymalnych rozmiarach 1000×1500 mm. Centrum wiertarskie wielkogabarytowe APD obsługuje blachy o rozmiarach od 1200×2400 mm do maksymalnej wielkości stołu roboczego 3000×12000 mm. Wycinarki plazmowo-tlenowe z głowicami wiertarsko-frezarskimi APLG lub ADOP pracują z największymi arkuszami, gdzie maksymalny możliwy wymiar stołu to odpowiednio 4000×18000 mm i 4500×15000 mm.

Nowoczesne narzędzie do obróbki blach pozwalają osiągnąć firmom przewagę konkurencyjną. Producenci tych maszyn przykładają coraz większą uwagę nie tylko do jakości oferowanych urządzeń, ale także do wdrażania rozwiązań automatyzujących pracę operatorów. Istotna jest również intuicyjność obsługi, którą łatwo można osiągnąć dzięki sterownikom CNC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here