Niski wzrost - jakie ubrania wybierać, a czego unikać?

Niski wzrost nie stanowi przeszkody do tworzenia ciekawych i oryginalnych stylizacji. Oczywiście w takim przypadku, warto zwrócić uwagę na pewne elementy garderoby. Jedne doskonale sprawdzą się dla kobiet o niskim wzroście, innych z kolei lepiej unikać. Jak skompletować garderobę dla osoby o niskim wzroście i czym kierować się podczas tego wyboru?

Niski wzrost – jak dobrać garderobę dla niskiego wzrostu?

Wybierając garderobę dla osoby o niskim wzroście, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest kolorystyka i wzór ubrań. Osoby o niskim wzroście powinny postawić na lekkie wzory w postaci drobnych kwiatków, czy groszków. Zdecydowanie dla osób o takim wzroście nie sprawdzą się mocne kontrasty kolorystyczne, czy poziome paski, a także bardzo duże, geometryczne wzory. Tego z pewnością osoby o niskim wzroście powinny unikać. W sklepie Bizuu znajdziesz sukienki polskich projektantów, które doskonale sprawdzą się dla osób o niskim wzroście.

Garderoba dla kobiet o niskim wzroście – na co zwrócić szczególną uwagę?

Dobierając elementy garderoby dla osób o niskim wzroście, należy zwrócić uwagę także na długość sukienek, czy spódnic. Ma ona bardzo duże znaczenie. Ponadto dla kobiet niskich najlepszym wyborem będzie długość mini, a także przed kolano. Jeśli chcesz postawić na sukienki, czy spódnice maxi, warto włożyć do nich buty na wysokim obcasie. Taka stylizacja będzie prezentować się zdecydowanie najlepiej. Warto zrezygnować także z sukienek z paskiem, które będą niekorzystnie wpływać na proporcje sylwetki.

Jakich elementów garderoby unikać przy niskim wzroście?

Przy niskim wzroście zdecydowanie nie sprawdzą się sukienki z bufiastymi rękawami, czy z poziomymi marszczeniami. Jeśli chodzi o spodnie, to warto stawiać na modele z wysokim stanem, które optycznie wydłużą nogi. Dla osób o niskim wzroście zdecydowanie nie sprawdzą się spodnie z podwiniętymi nogawkami, czy skośnie wszytymi kieszeniami. Takie elementy mogą zaburzyć proporcje sylwetki i wyglądać niekorzystnie, dlatego też warto z nich zrezygnować.

Okrycia wierzchnie – jakie wybrać?

Dla osób o niskich wzroście zdecydowanie najlepiej sprawdzą się okrycia wierzchnie o długości sięgającej przed kolano. W ten sposób sylwetka będzie lepiej się prezentować. W sklepie Bizuu znajdziesz swetry polskich producentów, które doskonale sprawdzą się zarówno dla niskich, jak i wysokich kobiet.

Obuwie – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o obuwie, to dla kobiet o niskim wzroście zdecydowanie najlepiej sprawdzą się wysokie szpilki. W ten sposób sylwetka będzie wyglądała na smuklejszą. Ponadto takie obuwie dodaje kilka centymetrów, dlatego też jest bardzo często wybierane przez niskie osoby.

Osoby o niskim wzroście, wybierając garderobę, powinny kierować się kilkoma, istotnymi czynnikami. Ważne by ubrania te, znacząco wpłynęły pozytywnie na proporcje sylwetki; optycznie ją wydłużając. Istnieją także elementy garderoby, których należy unikać przy niskim wzroście. Oczywiście z łatwością można je zastąpić innymi ubraniami, które doskonale sprawdzą się dla niskich kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here