Wszystkie przedsiębiorstwa, a także sklepy czy magazyny borykają się z problemem, dotyczącym konieczności utylizowania zużytych tekturowych opakowań, a także innych kartonowych odpadów. Zabierają one niepotrzebnie miejsce w magazynie, a ich transport do punktów utylizacji generuje dodatkowe koszty.

Jednak obecnie problem zalegających zużytych kartonów, opakowań, a także odpadów kartonowych w firmie może zostać sprawnie rozwiązany, a to dzięki niezwykle praktycznym, nowoczesnym niszczarkom do kartonów.

Takie urządzenie nie dość, że w skuteczny sposób niszczy zużyte opakowania kartonowe i inne tekturowe odpady, ale także, w zakresie jednego procesu produkuje tani i ekologiczny wypełniacz do paczek. Tego rodzaju maszynę z pewnością docenią wszelkie firmy wysyłkowe, zyskując dzięki niej nie tylko oszczędności, spowodowane brakiem konieczności utylizowania niepotrzebnych kartonów, ale zarazem z powodu produkowania we własnym zakresie, a także w ich przypadku, całkiem darmowego, a w dodatku ekologicznego wypełniacza.

Taki tekturowy wypełniacz stanowi doskonałą alternatywę dla styropianu czy folii pęcherzykowej, trocin albo dla woreczków napełnianych powietrzem itp. Jego najważniejszymi zaletami jest niski koszt i uniwersalność, oraz ekologiczny charakter.

Niszczarki do kartonu, dostępne na rynku, pochodzą od różnych producentów tego rodzaju urządzeń. Różnią się one między sobą ceną, wydajnością, jakością, a także wieloma innymi czynnikami, jak na przykład wyposażenie w urządzenia ssące, ograniczające ilość pyłu podczas procesu niszczenia.

Niszczarki do kartonu CUSHION PACK

CUSHION PACK jest niemiecką firmą, od wielu lat działającą na rynku, w której projektowane, a także wytwarzane są nowoczesne maszyny związane z recyklingiem oraz ekologią. Niszczarki firmy CUSHION PACK służą do recyklingu kartonów. Mają one wiele zalet, przede wszystkim są niezwykle proste w obsłudze, efektywne i bezpieczne, wyposażone w mocne i wytrzymałe silniki. Mogą być wykorzystywane również przez firmy, które generują bardzo dużo zużytych kartonów, albo takie, w których produkcja wypełniaczy kartonowych stanowi element działalności, jak na przykład firmy wysyłkowe.

Dzięki tym nowoczesnym niszczarkom można wytwarzać uniwersalny wypełniacz kartonowy, wyposażono je również urządzenia ssące, co pozwala na zmniejszenie obecności pyłu w otoczeniu.

Niszczarki do kartonu CUSHION PACK

W zależności od modelu, niszczarki do kartonu CUSION PACK są w stanie efektywnie niszczyć karton o grubości od 1 do 20 mm, natomiast dla długości kartonów nie ma w przypadku tych maszyn ograniczeń. Ich moc produkcyjna to od 3 do aż 10 m3 kartonów w ciągu godziny, wszystkie wyposażono w doskonały silnik trójfazowy o mocy od 1,1 KW do 4,0 KW, również w zależności od modelu niszczarki.

Dla firm, w których nie ma konieczności niszczenia dużych ilości kartonów, doskonałym rozwiązaniem, stanowiącym odpowiedź na potrzeby, będzie niszczarka CP 316 S2 lub CP 316 S2T.  Te niszczarki są niewielkimi urządzeniami, które  pozwalają na efektywne niszczenie kartonów, których grubość nie przekracza 12 – 15 mm. CP 316 S2 w ciągu minuty może przerobić aż 10 m kartonu, natomiast nieco większa CP 320 S2 aż 12 metrów.

Średnią wydajnością cechuje się kolejna z niszczarek CUSHION PACK, a mianowicie CP 422 S2, skutecznie niszcząca karton o grubości 18 mm, o wydajności, dzięki której w ciągu minuty przerobić można 13 metrów kartonu. Z kolei CP 416 S2 oraz CP 428 S2 to urządzenia jeszcze wydajniejsze, jednak dla tych firm, które pragną rozwiązać problem zalegania naprawdę imponujących ilości zużytych kartonów bądź zapewnić sobie dostosowane do własnych potrzeb ilości ekologicznego tekturowego wypełniacza paczek, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w niszczarkę CP 430 S2. Urządzenie przeznaczone jest do niszczenia kartonu o grubości do 16 mm i jest w stanie w ciągu minuty przerobić na wypełniacz aż 14 metrów tego surowca, zaś jej wydajność dochodzi do 10 m3.

To,  którą w opisanych niszczarek wybrać zależy oczywiście od potrzeb firmy, warto jednak pamiętać, że zakup takiego urządzenia bardzo szybko się zwróci. 

 Źródło: RomaFolie – folia termokurczliwa

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here