Szybkość, dokładność oraz zastosowanie kilku technik obróbki powierzchniowej jednocześnie to poszukiwane cechy narzędzi przeznaczonych do preparacji elementów w procesie produkcji. Takie właściwości oferują szczotki tarczowe NAMPOWER amerykańskiej firmy BRM.

Szczotki tarczowe NAMPOWER do wykańczania powierzchni

Szczotki NAMPOWER to gama wyjątkowych narzędzi do usuwania zadziorów i wykańczania powierzchni wyprodukowanych przez firmę Brush Research Manufacturing (BRM). Te ścierne szczotki tarczowe zbudowane są z kompozycji włókien ceramicznych  i węglika krzemu, co gwarantuje niespotykaną szybkość usuwania zadziorów, jednocześnie zapewniając idealne wykończenie powierzchni. Działają jak elastyczne pilniki, które dopasowują się do konturów detali, obrabiając je z jednoczesnym opasaniem krawędzi i wykańczaniem powierzchni. Zastosowanie tych narzędzi powoduje, że proces wykańczania jest nie tylko niezwykle szybki, ale również bardzo dokładny – uwzględnia zarówno płaskie powierzchnie, jak i preparuje wszelkie nierówności, dzięki czemu nie wymaga zastosowania dodatkowych narzędzi.

Szczotki tarczowe NAMPOWER przeznaczone są dla uchwytów z centralnym przepływem chłodziwa. Wszystkie oprawki narzędziowe są poddawane obróbce cieplnej i precyzyjnie szlifowane. Posiadają również powłokę PVD, która zapewnia odporność na korozję i długą żywotność. Zastosowany profesjonalny uchwyt narzędziowy umożliwia przepływ płynu chłodzącego z wnętrza szczotek poprzez kanał centralny zamiast aplikacji smaru wyłącznie z zewnątrz. To zasadniczo podnosi efektywność obróbki przy jednoczesnym obniżeniu temperatury.

Do lekkiego, średniego i mocnego skrawania

Szczotki NAMPOWER mogą być wykorzystane do każdego rodzaju skrawania. W przypadku skrawania lekkiego ostrych krawędzi i wykańczania powierzchni podczas cyklu produkcyjnego zaleca się zastosowanie szczotek typu Dot Style. Dot Style są bardzo elastyczne i pozwalają na skuteczne obrabianie ostrych krawędzi niewielkich otworów i wgłębień.

Natomiast turbinowy układ włókien sprawdza się w warunkach gratowania od średnich do ciężkich. Ze względu na liniową konstrukcję włókien ziarna ścierne stykają się stale z powierzchnią roboczą lub ulegają zużyciu odsłaniając kolejne. Taka budowa szczotek sprzyja ich dłuższej żywotności i efektywnej pracy

Szczotki NAMPOWER poprawiają jakość obróbki i gwarantują lepsze efekty niż przy ręcznym gratowaniu. Oba rodzaje szczotek NAMPOWER dedykowane są efektywnej obróbce ukierunkowanej na okrawanie, korektę chropowatości powierzchni oraz pozwalają usunąć ślady wcześniejszej obróbki. Można je stosować zarówno na mokro, jak i sucho (szczegóły pracy prosimy omówić z naszym technologiem), a zastosowanie prędkości obrotowej uzależnione jest od wielkości zadziorów i rodzaju obrabianego materiału.

Szczotki ścierne NAMPOWER dostępne są w szerokiej gamie średnic – od 50, przez 60, 80, 100, 125 do 150mm. W efekcie mogą być zastosowane do obróbki na wielu urządzeniach i elementów o zróżnicowanych rozmiarach. Rozmiary te pozwalają skutecznie stosować je na maszynach CNC przy dużej skali produkcji.

W ofercie znajdują się szczotki tarczowe o włóknach posiadających zróżnicowaną długość i ziarnistość, co sprzyja łatwemu dostosowaniu narzędzi do potrzeb konkretnego procesu produkcyjnego. Wzorowane są na narzędziach punktowych i pozwalają na realizację obróbki wykańczającej z jednoczesnym gratowaniem.

Odpowiednia konstrukcja pozwala na zastosowanie ich tam, gdzie potrzebna jest wysoka prędkość obrotowa podczas skrawania i wykończenia sięgająca nawet 6.500 obrotów na minutę.

Źródło:  Systemy i Technologie Mechaniczne – narzędzia i urządzenia dla przemysłu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here