Jak wygląda proces rejestrowania domeny?

Otwierając własną firmę nie możemy obejść się bez strony internetowej. Jednak aby doszło do powstania strony internetowej po pierwsze musimy mieć domenę internetową, a dopiero potem samą stronę, która jest umieszczona na serwerze. Co ważne, adres domeny internetowej powinien być chwytliwy i zapadający w pamięć. Tylko jak to zrobić?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • rejestracja domeny internetowej jak to zrobić?
  • jak znaleźć chwytliwy adres domeny internetowej?

Biznes nie może działać bez swojej strony www. Dlatego należy nie tylko stworzyć przyjazną i intuicyjną stronę internetową, ale także ciekawy adres domeny internetowej, który będzie łatwo wpadał w pamięć i dzięki temu klienci będą do nas trafiali szybciej i łatwiej. Jak jednak znaleźć odpowiedni adres domeny internetowej, a potem ją zarejestrować? To bardzo proste. Najpierw wystarczy skorzystać ze specjalnej strony internetowej, gdzie będziemy mogli znaleźć inspirację do stworzenia dobrej nazwy domeny internetowej (np. kreatora nazw domen), a następnie ją zarejestrować u wybranego rejestratora lub pośrednika. Najlepiej jest wybrać renomowanego partnera, takiego jak cyberFolks, co gwarantuje nam pewność, że nasza domena będzie funkcjonowała bez problemów i nie zniknie nam nagle z winy rejestratora.

Czym jest domena internetowa. Rejestrowanie domeny internetowej i jej stworzenie krok po kroku.

Domena internetowa to nasz adres w Internecie. Po jej wpisaniu użytkownicy trafią na naszą stronę. Zanim zarejestrujemy domenę internetową trzeba wymyślić sobie nazwę domeny. Może ona przyjść nam do głowy sama – od naszego imienia i nazwiska, bądź od nazwy firmy lub produktu. Jednak wobec wielkiego rozwoju Internetu może być tak, że wymyślona przez nas domena może być już przez kogoś zajęta. Dlatego rejestrowanie domeny warto zacząć od skorzystania z automatycznego i bezpłatnego generatora domen, który pozwoli znaleźć ciekawą nazwę domeny internetowej z wolna końcówką, dzięki temu będziemy mieli pewność, że domena ta jest wolna i możemy ją sobie zarejestrować. Warto też domenę internetową zarejestrować u rejestratora, który posiada usługę DNS Anycast, ponieważ wtedy zwiększamy bezpieczeństwo naszej strony internetowej. Niektórzy rejestratorzy oferują dodatkowe usługi. Na przykład zarejestrowanie domeny w firmie cyberFolks pozwala dodatkowo zdobyć bezpłatny audyt strony internetowej umieszczonej pod zarejestrowaną domeną internetową. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy nasza strona internetowa jest funkcjonalna i będzie przyciągać przyszłych klientów

Rejestracja domen – co jeszcze warto wiedzieć o procesie rejestracji domeny.

Po pierwsze musimy sprawdzić, czy wymyślona przez nas nazwa domeny nie jest przez nikogo już zarejestrowana, czy nie ma zbliżonej nazwy domeny, która będzie mylić potencjalnych klientów i kierować ich na inną stronę internetową, z podobną nazwą, ale np. inną końcówką domeny. W dłuższej perspektywie może to być bardzo szkodliwe dla działalności naszego biznesu. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy nazwa domeny internetowej nie będzie naruszała praw osób trzecich i innych firm, to znaczy sprawdzić na stronach urzędów patentowych czy nikt wybranej przez nas nazwy nie zarejestrował jako zastrzeżony znak handlowy. W przypadku nazwy domeny, która zawiera zastrzeżony znak towarowy, nie możemy jej po prostu użyć, a dodatkowo grożą nam za to konsekwencje. Na koniec musimy wybrać odpowiednią końcówkę. Jeśli chcemy działać na polskim rynku i naszą domenę wpisać do katalogu domen krajowych, najczęściej wybierzemy końcówkę .pl, ewentualnie wybrać domeny regionalne. Jeśli będziemy chcieli działać w innych krajach wybierzemy końcówkę odpowiednią do danego kraju, na przykład jeśli będą to Niemcy będzie to końcówka .de. Dla biznesów międzynarodowych warto wybrać końcówkę .com. Coraz popularniejsze są również końcówki specjalne, jak na przykład .marketing, .shop, albo .fun. Jeśli już te wszystkie kroki wykonamy możemy śmiało zarejestrować naszą domenę internetową (lub domeny internetowe, nie musimy ograniczać się do jednej), a następnie uruchamiać stronę internetową. Powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here