wypelniacze sklep online

Wypełniacze w kosmetologii nazywane są wypełniaczami tkankowymi, ich zadaniem jest wypełnienie ubytków w różnych miejscach ciała, głównie na twarzy. Są one wstrzykiwane w powierzchnię skóry, w określonej objętości. HIstoria takiego sposobu w kosmetologii swoją historią sięga XIX wieku. W tym czasie zaczęto w tej dziedzinie medycyny estetycznej używać autologiczną tkankę tłuszczową do korekty ubytków twarzy. Idealnymi wypełniaczami są takie, które nie powodują żadnych reakcji ubocznych w obrębie ich użycia, czyli reakcji alergicznych, czy zaczerwienień. Poznaj działanie wypełniaczy oraz niektóre przeciwwskazania do wykonywania tego typu zabiegu.

Jak działają wypełniacze?

Głównym ich zadaniem oraz pożądanym efektem po zabiegu jest oczywiście widoczne wypełnienie i uzupełnienie tkanki w miejscu zabiegowym. Wprowadzony produkt ma za zadanie wypełnić dany ubytek od wewnątrz, a także zniwelować wszelkiego rodzaju bruzdy. Niektóre wypełniacze tkankowe mają więcej zalet, bowiem pobudzają produkcję kolagenu w danym obrębie skóry, czy nawet cofają proces starzenia. W medycynie estetycznej znane są wypełniacze nietrwałe oraz wypełniacze trwałe, a także wypełniacze syntetyczne i naturalne. Popularniejszymi są te, które nie są trwałe, usuwane przez organizm naturalnie po jakimś czasie, najczęściej po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Wypełniacze naturalne to, przykładowo: tkanka tłuszczowa pacjenta, kwas hialuronowy oraz osocze pacjenta, ale także kolagen, który obecnie stosowany jest rzadziej, kiedyś jednak był najpopularniejszy.

Wypełniacze syntetyczne to kwas polimlekowy, żel poliakrylamidowy, hydroksyapatyt wapnia.

Kwas hialuronowy

Na terenie naszego kraju jest to oczywiście najpopularniejszy wypełniacz, o którym z pewnością każdy słyszał. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka, dlatego jest on wypełniaczem naturalnym i całkowicie bezpiecznym. Pozwala na odzyskanie jędrności skóry oraz jej objętości. Kwas hialuronowy najczęściej wstrzykiwany jest w takich okolicach, jak kości jarzmowe, policzki, usta i wargi, broda, okolice żuchwy. Technik wstrzykiwania tego preparatu jest kilka, zaliczamy do nich technikę wachlarzową, naprzemieną, liniową, wkłuć seryjnych oraz technikę płaską.

Przeciwwskazania do wstrzykiwania kwasu hialuronowego: stany zapalne skóry, ciąża, czas podczas którego kobieta karmi piersią, choroby bakteryjne oraz wirusowe, choroby o podłożu autoimmunologicznym, nadwrażliwość na składniki preparatu, skłonność do powstawania blizn, planowana większa aktywność pacjenta na kilka dni po zabiegu.

Objawy niepożądane po wstrzyknięciu preparatu to, m.in. ból, zaczerwienienie, obrzęk.

Ważne jest, aby po zabiegu unikać słońca.

Wypełniacze w medycynie estetycznej to sposób na utrzymanie pięknego i zdrowego wyglądu skóry na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here