namiot cateringowy

Choć ślub najczęściej biorą ludzie młodzi, to w ich wyborach związanych z organizacją wesela zdaje się przeważać tradycja i przywiązanie do tego, co znane. Nic dziwnego, w końcu całość imprezy musi spełniać oczekiwania gości i rodziny. Takie tendencje dotyczą przede wszystkim wyboru miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Zazwyczaj ta najważniejsza w życiu impreza odbywa się na sali weselnej lub w restauracji. Obecnie na popularności zyskuje jednak organizacja wesel plenerowych. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto rozważyć takie rozwiązanie.

Niski koszt

W ogromie kosztów, jakie trzeba ponieść w związku ze ślubem i weselem, wynajem sali nierzadko jest największym obciążeniem dla budżetu. Wydatek obejmuje co prawda również obsługę kelnerską, całe menu i inne atrakcje (np. wiejski stół), ale i tak po zestawieniu całości wydatków z kosztem organizacji wesela w namiocie, wnioski nasuwają się same. Duży namiot cateringowy opłaca się nabyć lub wypożyczyć zdecydowanie bardziej. W tym przypadku należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z zakupem mebli cateringowych, podłogi czy ogrzewania. Warto wybierać wyłącznie rozwiązania wysokojakościowe. Moduł powinien być bezpieczny i stabilny oraz wyposażony w system, który zapobiega powstawaniu wewnątrz wilgoci i skraplaniu się wody.

Elastyczność w zakresie daty imprezy

Namioty cateringowe są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej dostępnym niż wesele w restauracji czy hotelu. Nie musisz ich bowiem rezerwować z rocznym czy półtorarocznym wyprzedzeniem. Zapomnij też o takich problemach, jak konieczność przełożenia daty ślubu, w sytuacji, gdy lokal okaże się zajęty w preferowanym przez Ciebie terminie. Co więcej, przyszli państwo młodzi mogą wybrać niemal dowolny plener ­– kotlinę górską, łąkę, plażę, przydomowy ogród. Warto podkreślić, że namioty cateringowe są przystosowane do często zmieniającej się aury, dlatego sprawdzą się nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Sale weselne, choć często przepiękne, zwykle są już urządzone w konkretnym stylu, a ten w pewnym stopniu narzuca również wygląd pozostałych elementów, takich jak wygląd stołu, tortu weselnego czy kompozycji kwiatowych. Przykładowo trudno wyobrazić sobie rustykalne wesele w restauracji z kryształowym żyrandolem i błyszczącymi tapetami w stylu glamour. Natomiast duży namiot cateringowy można udekorować całkowicie dowolnie. Również meble cateringowe można wybrać według własnego uznania. W ten sposób uzyskujemy wymarzone dekoracje rustykalne, glamour, boho, z mocnymi akcentami kolorystycznymi czy z wybranym tematem przewodnim. W tym przypadku ograniczeniem jest tylko budżet i wyobraźnia.

Dowolność pleneru

Namioty cateringowe można rozstawić niemal wszędzie. Ograniczeniem są tylko przepisy prawa i możliwości organizatora. Zdarzają się więc na przykład wesela w parkach, w ogrodach, w miejscach, w których poznali się państwo młodzi, na tle zamku czy nad jeziorem. Domy weselne zwykle zlokowane są natomiast na obrzeżach miasta (ze względu na dostępność wolnej przestrzeni czy parking), a w ich otoczeniu znajdują się kominy fabryczne czy duże zakłady pracy.

Świeże powietrze

Imprezie weselnej zorganizowanej w hotelu często towarzyszą dwa problemy – brak klimatyzacji albo klimatyzacja nieustannie włączona. Tymczasem nie wszyscy goście identycznie znoszą przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zresztą nie jest to najzdrowsze rozwiązanie, gdyż nierzadko wywołuje bóle głowy, problemy z zatokami czy zwiększoną podatność na infekcje gardła. Namioty cateringowe są pozbawione takich niedogodności. Decydując się na wesele w plenerze, zyskujesz dostęp do świeżego powietrza przez całą noc i stałą możliwość cyrkulacji powietrza, co jest szczególnie ważne przy dużej liczbie gości.

Jeśli szukasz wymarzonego miejsca na zorganizowanie wesela, namioty cateringowe mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem. Na ich korzyść przemawiają przede wszystkim względy finansowe, zdecydowanie większa dostępność niż w przypadku sal weselnych, a także niezaprzeczalne walory estetyczne. Ponadto możesz je udekorować w dowolny sposób, masz pełną kontrolę nad otoczeniem, jaki towarzyszy imprezie i zapewniasz gościom komfort oddychania świeżym powietrzem przez cały wieczór.

Źródło: Dascompany.com – namiot przemysłowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here