Niezależnie od branży, w jakiej działasz, prezentacja multimedialna to narzędzie, które może okazać się niezwykle przydatne. Za jej pomocą w atrakcyjny sposób przedstawisz wyniki finansowe przedsiębiorstwa, nową ofertę czy też wizję rozwoju marki. Firmom często zaleca się stworzenie własnego szablonu prezentacji multimedialnych. Dlaczego to dobry pomysł? Jak zaprojektować firmowy wzorzec?

Firmowy szablon prezentacji multimedialnych – najważniejsze korzyści

 Prezentacje multimedialne są na co dzień wykorzystywane w wielu branżach. Nic więc dziwnego, że część firm opracowuje własne wzorce pokazów slajdów. Pozwalają one m.in. wyeliminować część powtarzalnych działań związanych z projektowaniem prezentacji. Jakie jeszcze są ich atuty? Dlaczego warto stworzyć firmowy szablon prezentacji multimedialnych?

1.Spójny wizerunek. Dzięki firmowemu szablonowi wszystkie prezentacje multimedialne tworzone w obrębie firmy wykorzystują tę samą stylistykę, kolorystykę i typografię – zgodną z identyfikacją wizualną podmiotu. W efekcie współgrają z innymi materiałami sygnowanymi logo marki, co zapewnia spójność wizualną, a co za tym idzie także wizerunkową.

2.Prostsza i szybsza praca nad prezentacjami multimedialnymi. Firmowy szablon ułatwia i przyspiesza pracownikom tworzenie prezentacji multimedialnych i innych materiałów (np. slidedocsów). Nie muszą oni zastanawiać się m.in. nad kolorystyką i typografią, lecz mogą od razu opracowywać slajdy, wstawiając tekst, grafiki i wykresy.

Dodatkowo, jeśli w ramach firmowego szablonu prezentacji multimedialnych zostanie utworzony bank zdjęć, pracownicy będą szybciej wyszukać odpowiadającą danej treści fotografię. Jeszcze bardziej usprawni to i ułatwi przygotowywanie firmowych pokazów slajdów.

3.Mnogość zastosowań. Korzystając z firmowego szablonu prezentacji multimedialnych, możesz m.in.:

  • zaprezentować wyniki firmy,
  • przedstawić nowe produkty lub usługi,
  • zilustrować wizję rozwoju marki,
  • poprowadzić webinar.

4.Możliwość personalizacji. Firmowy szablon prezentacji multimedialnych jest w pełni edytowalny. Można więc go personalizować i dostosowywać do aktualnych trendów, potrzeb grupy odbiorców i celów biznesowych, jakie pokaz slajdów ma realizować.

Twoja firma nie musi dysponować wyłącznie jednym wzorcem prezentacji multimedialnych. Może mieć ich kilka – np. dla klientów indywidualnych, dla firm i do użytku wewnętrznego. Przyspieszy to projektowanie pokazów slajdów dla określonych grup docelowych i ułatwi dotarcie do odbiorców, a jednocześnie zapewni różnorodność.

Jak stworzyć firmowy szablon prezentacji multimedialnych?

 Dzięki firmowemu szablonowi prezentacji multimedialnych możesz wiele zyskać. Przyspiesza on i ułatwia pracownikom tworzenie atrakcyjnych pokazów slajdów, a jednocześnie gwarantuje spójność wizualną projektowanych materiałów. Żeby nim dysponować, możesz wykorzystać jedną z czterech ścieżek.

1.Stworzenie firmowego szablonu od zera. W tym scenariuszu powierzasz stworzenie firmowego szablonu pracownikowi (lub pracownikom), który od zera projektuje wzorzec, wykorzystując program PowerPoint. W tej opcji masz pełną kontrolę nad projektem i możesz wprowadzać rozliczne zmiany. Nie ponosisz też dużych nakładów finansowych. Pamiętaj jednak, że w tym czasie pracownik oddelegowany do tego zadania mógłby zająć się czymś innym.

2.Skorzystanie z bezpłatnego szablonu. W sieci możesz znaleźć atrakcyjne i bezpłatne szablony prezentacji multimedialnych, które możesz wykorzystać jako firmowy wzorzec. Wystarczy je jedynie dostosować, aby były spójne z identyfikacją wizualną marki. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy ich licencja zezwala na komercyjny użytek i wprowadzanie zmian.

3.Zakup szablonu premium. Szablony premium nie tylko świetnie wyglądają, ale również najczęściej zapewniają możliwość komercyjnego użytku. Wystarczy je jedynie dostosować do identyfikacji wizualnej firmy.

4.Zlecenie stworzenie firmowego szablonu profesjonalistom. Decydując się na współpracę z profesjonalną firmą zajmującą się tworzeniem prezentacji multimedialnej, otrzymujesz indywidualną kreację, która odpowiada Twoim wymaganiom i pasuje do realiów branży, w której działasz, i specyfiki prowadzonej działalności.

Firmowy szablon prezentacji multimedialnych możesz się okazać niezwykle przydatnym narzędziem, które usprawni i ułatwi tworzenie pokazów slajdów w Twojej firmie. Jego zaprojektowanie powierz specjalistom, a zyskasz wyjątkowy wzorzec, odpowiadający wszystkim potrzebom i różnym zastosowaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here