aparaty słuchowe warszawa praga

Pogorszenie słuchu może pojawić w dowolnym momencie życia. Zazwyczaj jest naturalnym następstwem starzenia się organizmu, ale może być również spowodowane urazem mechanicznym, długą i regularną ekspozycją na hałas czy przebytą infekcją. Urządzeniem medycznym, które pomaga osobom z utrudnionym słuchem usłyszeć dźwięki jest aparat słuchowy. Pomaga on poprawić jakość życia osobom, które cierpią na utratę słuchu, mają trudności z komunikacją, prowadzeniem normalnego życia społecznego, a nawet z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak oglądanie telewizji lub słuchanie muzyki. Aparat słuchowy jest więc bardzo praktycznym narzędziem, jednak w początkowej fazie jego użytkowania może sprawiać pewne problemy. Jak przygotować się na noszenie aparatu? Podpowiadamy.

Aparat słuchowy pomaga poprawić jakość życia takim osobom poprzez zwiększenie ich zdolności słuchowej

Aparaty słuchowe działają poprzez wzmacnianie dźwięków i przekazywanie ich do ucha. Mogą być wykorzystywane do poprawy słuchu osób w każdym wieku, w tym dzieci i osób starszych. Wybór odpowiedniego aparatu słuchowego zależy od stopnia utraty słuchu i preferencji użytkownika. Urządzenia te są zazwyczaj dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby zapewnić użytkownikom wygodę i dyskrecję podczas noszenia ich.

Jak przyzwyczaić się do aparatu słuchowego?

Przyzwyczajenie się do noszenia aparatu słuchowego może zająć pewien czas i wymagać cierpliwości. W procesie adaptacji z pewnością ważna jest nauka prawidłowego zakładania i wyjmowania aparatu słuchowego oraz pielęgnacji. W pierwszych miesiącach użytkowania aparatu zaleca się jego noszenie przez krótkie okresy, stopniowo zwiększając czas noszenia go każdego dnia w różnych sytuacjach, na przykład podczas rozmowy z rodziną i znajomymi, podczas oglądania telewizji lub słuchania muzyki. Takie rozwiązanie pozwoli powoli dostosować narząd słuchu do różnych poziomów hałasu i dźwięków. Zaleca się również – w zależności od modelu aparatu – stosowanie dodatkowych funkcji, takich jak tłumienie hałasu lub programy do słuchania muzyki, aby dostosować aparat do różnych sytuacji i poprawić jakość słyszenia.

W przypadku dyskomfortu lub bólu, warto skonsultować się ze specjalistą od aparatów słuchowych, który może pomóc w dostosowaniu aparatu do indywidualnych potrzeb oraz w rozwiązaniu problemów, jakie można napotkać podczas początkowego noszenia aparatu słuchowego.

Posumowanie

Proces dostosowywania się do aparatu słuchowego jest indywidualny i może zająć pewien czas. Warto jednak pamiętać, że aparat słuchowy może pomóc poprawić jakość życia poprzez przywrócenie zdolności słuchowej. Jeśli wrażenia słuchowe  początkowo są zbyt intensywne – należy nosić aparat kilka godzin dziennie, a następnie z dnia na dzień wydłużać ten czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here