Depilacja laserowa nog a metody tradycyjne

Regularna depilacja nóg dla wielu kobiet stanowi nieprzyjemny i bardzo czasochłonny obowiązek. Ponadto stosowanie doraźnych metod usuwania owłosienia nie gwarantuje trwałych efektów, niejednokrotnie powoduje wrastanie włosków czy powstawanie podrażnień oraz bywa bolesne i niekomfortowe. Jakie są najbardziej popularne metody depilacji? Która z nich będzie najbardziej odpowiednia?

Klasyczne metody depilacji nóg

Niechciane włoski na nogach są najbardziej problematyczne, jeżeli są gęste, grube i ciemne, a przez to bardzo widoczne.

Najbardziej powszechną i najszybszą metodą depilacji nóg jest ich golenie za pomocą jednorazowej maszynki. Oprócz prostoty oraz niskich kosztów tego rozwiązania trudno wskazać zalety korzystania z tradycyjnej maszynki. Włosy odrastają bowiem bardzo szybko, a zabieg często powoduje powstawanie podrażnień.

Inną metodą, która z powodzeniem może być stosowana w warunkach domowych, jest depilacja plastrami pokrytymi woskiem. W tym przypadku włoski usuwane są razem z cebulkami, dlatego efekt gładkich nóg utrzymuje się nawet do kilkunastu dni. Wadą wspomnianego rozwiązania jest natomiast duża bolesność oraz konieczność zastosowania odpowiedniej techniki – trzeba dokładnie wiedzieć, jak oderwać plaster z woskiem, aby wyrwać wszystkie włoski. Depilację woskiem można wykonać również w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale jest to znacznie droższe rozwiązanie. Depilacja nóg może zostać wykonana także za pomocą pasty cukrowej. Zarówno sam zabieg, jak i jego efekty, są zbliżone do depilacji nóg woskiem. Obie metody mogą jednak powodować powikłania w postaci wrastania włosków, a w konsekwencji zapalenia mieszków włosowych.

Równie popularna jest depilacja nóg za pomocą specjalnego kremu aplikowanego na skórę, który rozpuszcza strukturę włosa. Metoda ta daje stosunkowo trwałe efekty i jest bezbolesna, ale nieprzyjemny zapach specyfiku oraz jego tendencja do wywoływania uczuleń i podrażnień, skutecznie zniechęca wiele kobiet.

Alternatywną dla powyższych metod usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa nóg.

Laserowa depilacja – właściwości i efekty

Depilacja laserowa nóg wymaga przeprowadzenia serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu w gabinecie medycyny estetycznej. Do wykonania depilacji niezbędne jest urządzenie emitujące wiązkę światła, czyli tzw. laser. Długość emitowanej fali oraz jej moc jest dobierana indywidualnie, zależnie od rodzaju owłosienia czy zawartości melaniny w skórze. W wyniku działania lasera wytwarzana jest energia cieplna, która niszczy strukturę cebulki, odpowiedzialnej za wzrost włosa. Depilacja laserowa nóg jest stosunkowo bezbolesna, ze względu na specjalny system chłodzenia skóry wykorzystywany podczas zabiegu. Wspomniane rozwiązanie jest również całkowicie bezpieczne, nie powoduje bowiem podrażnień czy wrastania włosków. Efekty całej kuracji pozwalają zachować gładkie nogi na wiele lat, dlatego, w perspektywie długoterminowej depilacja laserowa nóg jest także rozwiązaniem bardzo ekonomicznym.

W dzisiejszych czasach kobiety dbają nie tylko o modny ubiór, estetyczny makijaż czy nienaganną fryzurę. Regularna depilacja całego ciała jest bowiem nie tylko kwestią estetyczną, ale ułatwia również utrzymanie higieny. Coraz szersze zastosowanie w medycynie zyskuje laser, który pozwala trwale i bezboleśnie pozbyć się uciążliwych włosków na nogach. W porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia, depilacja laserowa nóg jest również bezpieczniejsza, gdyż nie uczula i nie powoduje podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here