Sprężarki śrubowe to urządzenia zapewniające wszechstronne zastosowanie. Z powodzeniem sprawdzą się one zarówno w branżach produkcyjnych, jak i usługowych. Mogą pracować wszędzie tam, gdzie na co dzień wykorzystuje się sprężone powietrze. Niskie koszty eksploatacyjne i bezawaryjność to jedne z licznych zalet tego typu urządzeń.  

Urządzenia dedykowane dla każdej branży, gdzie występuje zapotrzebowanie na sprężone powietrze

Sprężarki śrubowe posiadają różne parametry techniczne i wiele możliwości ich wykorzystania. Tego typu czynniki sprawiają, iż można je dopasować do każdej branży, w której istnieje zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Właściciele sprężarek śrubowych mogą zbudować własny park maszynowy, złożony z różnych typów sprężarek śrubowych adekwatnych do danego cyklu produkcyjnego czy realizacji usługi. Tym, co zasługuje na szczególną uwagę, jest fakt, iż z zasady sprzęt w postaci sprężarek śrubowych, który pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów i jest odpowiednio użytkowany i serwisowany, nie ulega żadnym poważnym awariom, co pozwala stwierdzić, że są to urządzenia bezawaryjne i bardzo opłacalne w eksploatacji.  

Sprężarki śrubowe można z powodzeniem dopasować do każdej współczesnej branży przemysłowej. Z powodzeniem odnajdą się one w specyficznych i wymagających dziedzinach, a szczególnie tam, gdzie restrykcyjne wymogi zakazują użytkowania maszyn, mogących wpływać na jakość danego wyrobu.

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności – dopasowane do indywidualnych potrzeb zakładu

Firmom, które wykorzystują sprężone powietrze w ilości zmieniającej się w czasie zaleca się wykorzystanie sprężarek śrubowych zmiennoobrotowych. To urządzenia, które można dopasować ściśle do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze, bez potrzeby marnowania energii czy też podwyższania kosztów eksploatacji parku maszynowego. W przypadku dynamicznego zapotrzebowania na produkcję sprężonego powietrza, sprężarki o zmiennej wydajności wydają się być rozwiązaniem idealnym, zapewniającym stabilność finansową firmy i brak generowania strat w wydatkowaniu energii elektrycznej.  

Sprężarki bezolejowe

W tradycyjnych sprężarkach śrubowych czynnikiem zapobiegającym nadmiernym siłom tarcia i realizującym zadanie odprowadzania nadmiaru ciepła jest olej. W przypadku branż specjalistycznych, w których istnieje ryzyko przedostania się cząstek oleju do wytwarzanych artykułów lub też wykonywanych usług, olej jest niepożądany. W efekcie w branżach, gdzie przykłada się szczególną wagę do czystości sprężonego powietrza, ponieważ każde zanieczyszczenie – szczególnie cząstki oleju, mogą oddziaływać negatywnie na produkowane towary, wykorzystuje się sprężarki śrubowe bezolejowe. Niedopuszczalne jest zastosowanie kompresorów olejowych w takich branżach, gdzie zanieczyszczenia mogą spowodować konieczność utylizacji całej serii produktów. Wysokiej jakości sprężarki bezolejowe pochodzące od renomowanych producentów gwarantują sprężone powietrze w 100% wolne od cząsteczek oleju. Powinny posiadać klasę 0, która świadczy o spełnianiu kryteriów przewidzianych w normie ISO 8573-1.

Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w branży wojskowej, chemicznej, petrochemicznej, medycznej, farmaceutycznej, spożywczej, jak również elektronicznej.

Zalety sprężarek śrubowych

Oprócz dopasowania mocy i wydajności danej sprężarki śrubowej, można także rozważyć zakup urządzenia o zminimalizowanej obsłudze czy też wysokiej energooszczędności. Ponadto, każdy model sprężarki śrubowej, który pochodzi od znanych i renomowanych producentów, cechuje niski poziom hałasu, ekonomiczna praca, jak również długa żywotność. Regularna konserwacja i serwis pomagają w maksymalnym wykorzystaniu sprężarek śrubowych i dopasowaniu ich do wymogów konkretnego przedsiębiorstwa.

Źródło: https://www.almig.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here