Na co zwracać uwagę, kupując smartfon?

Każdy z nas ma inne priorytety, gdy wybiera nowy telefon – może to być duży i czytelny ekran, prostota obsługi, innowacyjne rozwiązania, wydajny procesor gwarantujący płynną pracę, design czy pojemna bateria. Poniżej podpowiadamy, na co faktycznie trzeba zwrócić uwagę, oglądając nowy telefon Samsung, Xiaomi czy Oppo.

Wybór idealnego smartfona może być wyzwaniem, dlatego przede wszystkim określ swoje oczekiwania i potrzeby. Inne parametry powinno mieć urządzenie do grania czy ogólnie do rozrywki, inne do pracy w biurze, a jeszcze inne niedrogi telefon do korzystania na co dzień. Warto zatem wcześniej pomyśleć o tym, jaki będzie dla nas odpowiedni model, by dokonać na pewno dobrego wyboru. O czym warto pamiętać i czym kierować się przy zakupie nowego telefonu?

Na co zwracać uwagę, wybierając smartfon?

Wymiary i waga. Najważniejszą rzeczą jest, by telefon świetnie leżał w dłoni, a korzystanie z niego nie sprawiało trudności. Dla wielu osób ważna jest też jego waga oraz wymiary – duży ekran jest czytelny i gwarantuje komfortowe oglądanie plików wideo, ale nie zawsze zmieści się do torebki lub do kieszeni.

Jakość wykonania i materiały. Najnowsze smartfony mają obudowy z różnych materiałów. Droższe i flagowe modele wyróżniają się pod tym względem, ale decydując się na telefon za około 1000-1500 zł, warto zwrócić na to uwagę i wybrać bardziej wytrzymały sprzęt. To ważne w przypadku upadku komórki, bo np. naprawa ekranu często jest nieopłacalna. Nie ma znaczenia marka urządzenia – Huawei, Sony czy Vivo. Smartfony warto też dodatkowo zabezpieczyć, montując szkło hartowane na ich ekranie.

Pojemność baterii. Na pewno trzeba też sprawdzić pojemność baterii oraz czas jej pracy. Jeśli korzystasz z zaawansowanych technologii i kilku aplikacji równocześnie, ma to duże znaczenie dla komfortu Twojej pracy. Sprawdź też, czy oglądany telefon Samsung czy Xiaomi mają szybkie i bezprzewodowe ładowanie baterii.

Wydajny procesor. To jeden z uniwersalnych parametrów technicznych. Mocny procesor to podstawa w przypadku zarówno smartfona do biura, jak i do rozrywki. Na przykład Qualcomm Snapdragon Serii 700 i 800 czy Samsung Exynos zapewnią wysoką wydajność oraz wsparcie dla systemu operacyjnego.

Dodatkowe funkcje. Smartfon musi spełnić wiele wymagań. Każdy oczekuje, że będzie wykonywał polecenia bez zwłoki. W pracy korzystamy z różnych narzędzi – jak m.in. aplikacje do obsługi poczty, social media, przeglądarki internetowe czy nawigacja GPS. Nowoczesny smartfon to jednak nie tylko narzędzie do pracy. Wiele osób zwraca uwagę na jego możliwości i pracę podczas oddawania się rozrywce.

Wybór smartfona zależy od charakteru Twojej pracy, założonego budżetu oraz sposobu, w jaki z niego korzystasz na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here