Kiedyś dostęp do części zamiennych do naszych samochodów był bardzo utrudniony i dlatego też bardzo popularne były wszelkiej maści złomowiska. Obecnie dostęp do nowych części jest o wiele łatwiejszy, jednak czy warto się na nie decydować czy też lepiej jednak zdecydować się na części używane.

Gdzie kupić

Najpopularniejszym miejscem gdzie można można kupić części samochodowe są oczywiście sklepy motoryzacyjne. Zaletą kupowania części w tych miejscach jest fakt, że wybór części jest bardzo szeroki. Zaletami zakupów w sklepach jest fakt, że zwykle jest w nich szeroki wybór części, można uzyskać pomoc sprzedawcy jak również w przypadku reklamacji jest o wiele łatwiej. Jednak niestety trzeba liczyć się z koniecznością zapłacenia większych pieniędzy za części. Zwykle wtenczas przepłaca się za części. Czasami można zdecydować się na zakup części u mechanika. Można wtedy liczyć na możliwość uzyskania o wiele lepszych cen za części. Co prawda trzeba pamiętać, że należy bardzo dokładnie przeanalizować ceny ponieważ można czasami przepłacić. Zyskuje się jednak pewność poprawności wybrania odpowiedniej części.

Używane części

Alternatywą dla nowych części są te używane. W przypadku karoserii, elementów wyposażenia wnętrza można spokojnie wybrać tego rodzaju części. Zwykle są one o wiele lepsze niż ich odpowiedniki jeżeli chodzi o części pochodzące od innych producentów. Jeśli zdecydujemy się na zakup części używanych to należy dokładnie przeanalizować ich stan techniczny. Jeśli będzie on nieodpowiedni to lepiej jednak zdecydować się na nowe części bądź też poszukać innych egzemplarzy danej części. Jednak jeśli chodzi o elementy mające wpływ na bezpieczeństwo takie jak hamulce, zawieszenie to z całą pewnością wybór nowych części będzie o wiele lepszym pomysłem.

Ogólnie rzecz biorąc to nowe części są o wiele lepszym wyborem jeśli chodzi o elementy zawieszenia itp, natomiast jeżeli chodzi o karoserię, wyposażenie wnętrza czy też inne elementy nie mające wpływu na bezpieczeństwo to spokojnie można brać części używane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here