nowa Honda Jazz

Nikogo już nie śmieszą stare kawały o tym, że kobiety przy wyborze samochodu kierują się jedynie kolorem lakieru i doborem odpowiednio dopasowanej tapicerki. Czasy, kiedy auto prowadzili wyłącznie mężczyźni, już dawno minęły. Według danych CEPIK – Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców z marca 2019 roku kobiety stanowią 44% osób, które posiadają prawo jazdy kat. B. Naturalnym procesem jest więc, że jako stałe użytkowniczki samochodów, stawiają również wymagania ich producentom. Trendy dotyczące użyteczności samochodów, dopasowanych do preferencji użytkowników można zaobserwować odwiedzając np. salon Honda.

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jakimi kryteriami kierują się kobiety przy wyborze samochodu, najpierw należy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego im samochody służą.

Pragmatyczne podejście do samochodu

Z pewnością kobiety są bardzo pragmatyczne i auto jest dla nich przede wszystkim narzędziem wspomagającym codzienne czynności, tj.:

  • odwożenie i przywożenie dzieci ze szkoły, przedszkola, na zajęcia dodatkowe,
  • droga do pracy i z powrotem,
  • zakupy dla rodziny
  • krótsze i dłuższe wycieczki.

Biorąc pod uwagę powyższe potrzeby, jasne stają się wymagania płci pięknej dotyczące wyboru pojazdu na co dzień.

Kryteria dokonywania wyboru samochodu przez kobiety

Kobiety są praktyczne, oszczędne, cenią sobie wygodę, zdrowie i bezpieczeństwo. Stąd też za najważniejsze funkcjonalności pojazdu uznają:

  • Bezpieczeństwo pojazdu, w którym zawiera się jednocześnie system ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu, wspomaganie cofania, automatyczne światła drogowe, monitorowanie martwego pola oraz ułatwienia w ruchu pojazdów w miejskich korkach:
  • Wygoda i zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzających kręgosłup foteli podczas długich podróży lub powolnej jazdy po zatłoczonych ulicach;
  • Komfort prowadzenia samochodu, w tym jego zwrotność i łatwość parkowania to kolejne, bardzo istotne kryterium, które biorą pod uwagę kobiety, szczególnie wobec ciasnoty na wielu miejskich uliczkach oraz niewielkiej liczby miejsc parkingowych w okolicach szkół, przedszkoli i sklepów;
  • Oszczędność zużycia paliwa;
  • Przestronność i oszczędność miejsca jest szczególnie ważna w przypadku przewożenia dzieci. Kobiety cenią więc wszelkie schowki, kieszonki na drobiazgi, ale także możliwość szybkiego powiększenia miejsca na bagaże w przypadku nagłej potrzeby. Bezproblemowo składane tylne fotele to ogromny atut, na który szczególnie kobiety zwrócą uwagę.
  • Zamiłowanie do czystości nie jest równoznaczne z chęcią do ciągłego sprzątania. Hydrofobowa tapicerka to w zasadzie must have każdego samochodu, na który kobieta spojrzy bardzo przychylnym okiem. Podróże z dziećmi zawsze oznaczają wylanie napoju lub rozmazanie czekoladowego batonika na fotelu. Tapicerka, z której łatwo zetrzeć wszelkie zabrudzenia, cieszy się wyjątkowym uznaniem wśród kobiet.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania stanowią podstawowe kryteria, którymi kierują się kobiety w dokonywaniu wyborów przy zakupie samochodu. Spośród aut, które spełniają wyśrubowane wymagania kobiet szczególną uwagę zwraca nowa Honda Jazz. To auto, które jest idealne zarówno dla pracującej matki małych i większych dzieci, lecz również znakomicie się sprawdza podczas towarzyskich wypadów za miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here