Elektryczny samochod Hondy – Urban E Prototype

Zmniejszania emisji spalania w miastach, ze względu na rosnący problem smogu, jest dziś wręcz koniecznością. Zmienia się świadomość, ludzie chcą żyć bardziej ekologicznie: z jednej strony wynika to z troski o własne zdrowie, z drugiej – o stan środowiska. Marka Honda, wypuszczając na rynek elektryczny samochód Urban E Prototype, wyszła na przeciw ogólnym oczekiwaniom i zaprezentowała samochód, przy produkcji którego zastosowana technologię napędu elektrycznego.

Elektryczny samochód Hondy

Przy projektowaniu elektrycznego samochodu Urban E Prototype Honda wzorowała się na innym swoim modelu – pierwszej generacji legendarnej Hondy Civic.  Ogólnie rzecz biorąc, styl, w jakim utrzymany został design elektrycznej hondy, można określić jako retro, choć nie zabrakło tu nowoczesnych detali. Dobrze wyważone proporcje, sportowy charakter i kompaktowe rozmiary to cechy samochodu idealnego do jazdy po mieście. Projektantom udało się zamaskować wszystkie elementy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd samochodu, np. zupełnie niewidoczne są punkty ładowania. Urban E Prototype to samochód, który na pewno może się podobać.

Otwarta przestrzeń

Choć w porównaniu z innymi modelami rozmiary auta mogą wydawać się dosyć skromne, nie zabraknie nam w nim przestrzeni. Wrażenie przestronności pozwala uzyskać przeszklony dach. Projektanci dołożyli starań o spotęgowanie tego wrażenia poprzez płaską podłogę i projekt minimalistycznej (ale nowoczesnej) deski rozdzielczej, która doskonale współgra z całością projektu.

Dynamika jazdy. Wyposażenie

Samochód jest niezwykle dynamiczny. Do standardowego wyposażenia auta należy zaliczyć m.in. symetryczne reflektory w technologii LED. Widoczne w projekcie czarne obramowania reflektorów podkreślają wyjątkowy design samochodu. Konstruktorzy Hondy za zasadniczy cel postawili sobie to, aby auto było maksymalnie bezpieczne, a jazda nim komfortowa oraz wygodna zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów. Urban E Prototype posiada również wbudowany system wspomagania kierownicy. Niezwykle ciekawe rozwiązanie dotyczy również lusterek – zostały one wyposażone w kamery video. Dzięki temu kierowca może w sposób jeszcze bardziej szczegółowy kontrolować sytuację na drodze. Ponadto ryzyko wystąpienia tzw. martwych punktów jest zminimalizowane. Charakterystycznym dla tego samochodu jest brak tradycyjnej dźwigni zmiany biegów. Zamiast lewarka w samochodzie znalazły się specjalne przyciski umożliwiające uruchamiające odpowiedni tryb jazdy.

Niskie koszty

W tym miejscu wskazać należy na naprawdę niskie koszty związane z normalną eksploatacją samochodu Honda Urban E Prototype. Za atut można uznać również to, iż ładowanie nowej hondy jest bardzo wydajne, już po 30 minutach auto ładuje się do ok 80% mocy. Jeśli chcemy naładować samochód, nie musimy jechać do specjalnie wyznaczonych stacji ładowania. Wystarczy nam dostęp do kontaktu – nową hondę możemy naładować nawet przy użyciu konwencjonalnej wtyczki. Na jednym ładowaniu uda nam się przejechać ok. 200 km.

Wszyscy, którzy chcą troszczyć się o środowisko każdego dnia, nie przesiadając się do komunikacji miejskiej, powinni zapoznać się z nowym modelem Hondy. Jak wskazują różne badania, pojazdy z napędem elektrycznym to pieśń przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że rozwiązania zawarte w Urban E Prototype w następnych latach będą jeszcze udoskonalane i rozwijane. Tymczasem zapraszamy do salonów Hondy, by poznać zalety nowego modelu od japońskiego producenta.

Źródło: Autowitolin.pl – Honda Polska kontakt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here