Włosy naturalne i syntetyczne - jakie wybrać i czym się od siebie różnią?

Do przedłużania włosów mogą być wykorzystane włosy naturalne, ale także syntetyczne. Oczywiście od ich wyboru i metody, zależy efekt końcowy takiej fryzury. Które jednak włosy będą lepszą opcją? Znacznie częściej wybierane są włosy naturalne, gdyż jak sama nazwa wskazuje, dają najbardziej naturalny efekt, a także są przeznaczone do długotrwałego przedłużania włosów. Prawidłowo wykonany zabieg, a także odpowiednio dobrana metoda stanowią klucz do sukcesu i sprawiają, że fryzura daje spektakularny efekt. Jakie jednak są różnice między włosami naturalnymi a syntetycznymi?

Włosy naturalne i syntetyczne – które wybrać?

Bez wątpienia zarówno włosy naturalne, jak i syntetyczne wykorzystywaną są do przedłużenia naturalnych kosmyków. Jednakże włosy te różnią się od siebie w znaczący sposób. Włosy syntetyczne lepiej z pewnością sprawdzą się na jednorazowe wyjścia. Ze względu na to, że są wykonane ze sztucznego tworzywa, prezentują się znacznie gorzej niż włosy naturalne. Ponadto nie nadają się do stylizacji; ciężko uzyskać z nich między innymi loki. Włosy syntetyczne są tańsze od naturalnych, jednakże nie dają takiego efektu, jak naturalne kosmyki.

Włosy naturalne i syntetyczne – podstawowe różnice

Włosy naturalne doskonale sprawdzą się jako długotrwała metoda przedłużania włosów. Są one wykonane z naturalnych włosów, dlatego efekt, jaki można uzyskać dzięki nim, jest naprawdę zachwycający. Naturalne włosy możesz także z łatwością stylizować; kręcić, czy prostować. Tutaj jednak pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu kosmyków przed działaniem wysokiej temperatury. Włosy naturalne można także farbować, czy obcinać. Dzięki wszystkim tym właściwościom dają naturalny efekt nowej fryzury.

Włosy naturalne i syntetyczne – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważna przy wyborze włosów naturalnych jest odpowiednia pielęgnacja. Istotne, aby do pielęgnacji takich włosów, używać kosmetyków i akcesoriów, do tego przeznaczonych. Bardzo ważna jest także odpowiednia ochrona przed działaniem wysokiej temperatury. Z racji tego, że naturalne kosmyki możesz dowolnie stylizować; kręcić, prostować, czy suszyć, zwróć na to szczególną uwagę. W ten sposób zadbasz o kondycję takich włosów.

Włosy naturalne i syntetyczne – pielęgnacja włosów syntetycznych

Włosy syntetyczne również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Sztuczne włosy są szczególnie wrażliwe na działanie wysokiej temperatury, dlatego też nie powinno się ich suszyć, prostować , czy kręcić. Co więcej, sztuczne włosy należy także myć delikatnie, aby zapobiec ich plątaniu. Warto wiedzieć, że włosy syntetyczne nadają się jedynie do krótkotrwałego przedłużania włosów. Do uzyskania długotrwałego efektu doskonale sprawdzą się naturalne włosy. W sklepie Viola znajdziesz doczepiane włosy, a także akcesoria, takie jak; płyn do ściągania keratyny z włosów, czy taśmy tape on.

Włosy naturalne i syntetyczne wykorzystywane są do zagęszczania naturalnych kosmyków. Jednakże do długotrwałego przedłużania włosów przeznaczone są te naturalne. Dają one także znacznie lepszy efekt niż włosy syntetyczne. Co więcej, włosy naturalne możesz poddawać stylizacji; kręceniu, prostowaniu, czy suszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here