Twoj pierwszy mecz paintballowy Co musisz wiedziec

Paintball – to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu dla każdego, nawet nastolatków. Rozpoczynając zabawę z paintballem, nie musisz się specjalnie przygotowywać, a wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na polu do paintballa.

Paintball to gra zespołowa, która polega na prowadzeniu walki. Zawodnicy strzelają do siebie z tak zwanych markerów. Nabojami są żelatynowe kulki z barwnikiem w środku. Jeśli trafisz w przeciwnika, kulka się rozbije, pozostawiając kolorowy ślad.

Profesjonalne pole paintballowe

W całej Polsce bez problemu znajdziesz wiele miejsc, w których możesz zagrać w paintballa. Komercyjne firmy oferują wynajem wszystkiego, co jest do niego potrzebne. Od specjalnego ubioru aż po markery. Rozgrywki odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach czy na terenach zielonych.

W przypadku rozgrywek paintballowych apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli uznasz, że to Twoja dyscyplina, z której nie chcesz rezygnować, zainwestuj we własny sprzęt, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji. Zanim się na to zdecydujesz, upewnij się co do opłacalności inwestycji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podstawowym i najważniejszym elementem ubioru jest maska. Ma ona wielki wpływ na komfort gry. Musi być dobrze dopasowana, a przytrzymująca ją gumka powinna przylegać do twarzy. Odpowiednio umocowana maska powinna być wygodna i zapewniać szeroki kąt patrzenia. Ważna jest też odpowiednia wentylacja, dzięki czemu szybka w masce nie będzie zaparowana. Podstawowym zadaniem maski jest jednak zapewnienie bezpieczeństwa podczas gry. Zwróć uwagę, aby zakrywała jak największą część twarzy, w tym czoło i uszy. Wybieraj też modele, które posiadają daszek.

Grać możesz dosłownie we wszystkim, byle było Ci wygodnie. Wybierz jednak spodnie z długimi nogawkami i koszulę lub bluzę z długim rękawem. Dodatkowe wzmocnienia na kolanach czy łokciach pozwolą Ci uniknąć siniaków i otarć. Wśród amatorów paintballa bardzo popularne są kamizelki i kombinezony moro, które pomagają wtopić się w otoczenie. To dobry pomysł, jednak na profesjonalnych zawodach taki strój jest zazwyczaj niedopuszczalny.

Nieodłącznym elementem ubioru są też rękawiczki. Trafienie w dłonie może okazać się bardzo bolesne, dlatego warto zadbać o ich właściwą ochronę.

Wybierając elementy ubioru warto też pomyśleć też o odpowiednich ochraniaczach. Zakładane są zazwyczaj na nogi, kolana, ale też szyję. Ich rolę mogą pełnić np. chusty, inne fragmenty materiału albo – w przypadku szyi – czapka baseballowa założona do tyłu daszkiem.

Ważnym elementem ubioru są buty. Powinny być wygodne i najlepiej, aby sięgały za kostkę. Dlaczego? Bo pozwala to na lepszą stabilizację stopy, co jest szczególnie ważne podczas biegania w terenie. Będziesz przecież patrzył na przeciwnika, a nie pod nogi. O zwichnięcie więc nietrudno.

Marker

Markery dzieli się na trzy rodzaje: pistolety, pompki i półautomaty. Różnią się od siebie budową, pracą oraz przede wszystkim ceną. Mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria. Najważniejsze to magazynek; te najpopularniejsze mają pojemność od 140 do 200 kulek. Wybieraj zawsze te największe, dzięki czemu nie będziesz musiał często dorzucać „amunicji”. Ważna też jest butla z CO2. Gaz używany jest do wyrzucania kulek, a czasami również do napędzania mechanizmu przeładowania markera. To właśnie dzięki niemu kulki lecą tak szybko, o czym możesz się przekonać na własnej skórze. Trafienie w odkryte miejsce, szczególnie z bliskiej odległości jest dosyć bolesne.

Gra w paintball to fantastyczny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi. Na początku swojej przygody nie musisz martwić się o sprzęt – wszystko możesz wynająć u firmy, która zajmuje się organizacją rozgrywek.

Źródło: Paintballwarszawski.pl – sprzęt paintballowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here