Podstawowe cwiczenia na bicepsy – jakie akcesoria beda Ci potrzebne

Umięśniona sylwetka jest symbolem nie tylko tężyzny fizycznej, ale również troski o siebie w aspekcie zdrowotnym. Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd własnej sylwetki, zdając sobie sprawę z tego, że zdrowie fizyczne umożliwia samorozwój na wielu płaszczyznach. Często otwiera też drzwi do kariery zawodowej.

Jakie ćwiczenia na biceps będą skuteczne?

Biceps to mięsień dwugłowy ramienia, łączy ze sobą staw ramienny oraz łokciowy. Jego wyćwiczenie sprawi, że nasza ręka będzie bardziej rozbudowana, co wpłynie wizualnie na poprawę proporcji naszej sylwetki. Dodatkowo odpowiednio dobrane ćwiczenia aktywują również barki, dzięki czemu nasze plecy staną się szersze i dostosowane do objętości bicepsu. Do skutecznych ćwiczeń na biceps możemy zaliczyć:

  • Unoszenie sztangi stojąc – aby takie ćwiczenie przyniosło oczekiwane efekty i było dla nas w pełni bezpieczne, należy zadbać o odpowiednią technikę. Przy tym ćwiczeniu jedyną ruchomą częścią ciała powinny pozostawać przedramiona. Cała reszta ciała powinna być napięta oraz nieruchoma. Dłonie i nadgarstki powinny znajdować się w jednej linii na sztandze, na szerokość barków.
  • Unoszenie hantli stojąc lub siedząc – tutaj ruch również wykonują przedramiona, tyle że dla lepszej aktywacji mięśni możesz wykonywać ten ruch naprzemiennie – raz jedna ręka, raz druga. Dzięki temu popracujesz nad izolacją konkretnej partii mięśni i skupisz się na technice, która jest podobna do ćwiczenia powyżej.
  • Unoszenie hantli w chwycie młotkowym – chwytamy hantle w naturalny sposób, jak byśmy chwytali młot i uginamy przedramiona. W momencie najwyższego spięcia przytrzymujemy ruch na kilka sekund, a następnie powoli opuszczamy. Powinniśmy pamiętać o napiętym brzuchu i pozostawieniu głowy w jednej linii z wyprostowanym kręgosłupem.
  • Unoszenie gumy – należy stanąć stopami po środku gumy i złapać jej końce, następnie obiema rękami przyciągać gumę do siebie, uginając przedramiona. W wypadku tego ćwiczenia możemy stopniować obciążenie poprzez zmianę gumy na inny rodzaj.

Jakie akcesoria będą przydatne do treningu bicepsa?

Sprzętów fitness do ćwiczenia bicepsów jest na rynku jest sporo. Dla osób początkujących lub dla kobiet, które chcą lekko wzmocnić mięśnie, świetnie sprawdzą się gumy do ćwiczeń. Tego rodzaju akcesoria fitness są bezpieczne, bardzo intuicyjne, a wybierając różne rodzaju gumy możemy dostosować je do swoich sił oraz do celu, jaki chcemy osiągnąć. Gumy sprawdzą się również podczas rozgrzewki, jako aktywizator mięśni nie tylko dwugłowych ramienia, ale również większości mięśni w naszym ciele. Wielu sportowców podczas treningu bicepsa, jako akcesoria fitness cenią sobie również hantle oraz sztangi. Sztanga pośród sprzętów fitness wyróżnia się tym, że pozwala na symetryczny rozwój mięśni w jednej i drugiej ręce, co będzie na pewno ułatwieniem dla początkujących. Dodatkowo można ją wykorzystać przy ćwiczeniach na klatkę piersiową, plecy czy nogi. Hantle chromowane to również dobry wybór – możemy dostosować ich wagę do swoich umiejętności i wykorzystać je do ćwiczeń ogólnorozwojowych na całe ciało.

Biceps to mięsień, którego wypracowanie zapewni nam estetyczny wygląd górnych partii ciała. Podczas ćwiczeń należy zwrócić uwagę na odpowiednią technikę i dobór odpowiedniej jakości sprzętu fitness, który zapewni nam bezpieczeństwo podczas treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here