Ile lat trzeba mieć, aby móc korzystać z masażu tajskiego? A ile lat, aby już z niego nie korzystać? Wszystko to i o wiele, wiele więcej wyjaśnimy w artykule poniżej. 

Masaż tajski dla dzieci: w tym wieku rozciąganie jest przyjemniejsze

Dzieci mogą z masażu tajskiego klasycznego od piątego roku życia – siła i techniki w masażu tajskim są specjalnie dostosowywane do potrzeb najmniejszych. Masażystki pracujące w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun mają już bardzo dużo doświadczenia z młodymi klientami i wiedzą doskonale jak dostosować masaż tajski klasyczny w najdrobniejszych szczegółach do wielkości ich gościa. Bardzo często zdarza się, że do sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun przychodzą całe rodziny z dziećmi korzystając wspólnie z masaży. W ofercie masaż dla dziecka jest przewidziana klasyczna wersja masażu tajskiego przystosowana do potrzeb dzieci. Jest aktywny masaż fizjoterapeutczyny z dużą ilością elementów z jogi pasywnej, czyli wspólnego z masażystką rozciągania całego ciała. Masaż nie jest nudny i jego dynamiczna struktura pozwala zainteresować najmłodszych oraz pomóc im się skupić na masażu. Masaż tajski klasyczny jest uniwersalnie polecanym zabiegiem, jeśli chcemy poznać masaże z Tajlandii powinniśmy zacząć od masażu klasycznego właśnie. Zabieg jest wykonywany bez użycia olejku, w związku z czym młodzi goście niechętni względem masaży olejkowych nie mają z nim problemu.

Masaż tajski tradycyjny doskonale przydaje się dzieciom, które aktywnie ćwiczą i potrzebują regeneracji. W końcu sportowcom od zawsze towarzyszy fizjoterapia, a dlaczego najmłodsi sportowcy mieliby się w tej sytuacji czuć poszkodowani? Dzięki energetyzującym właściwościom masaż pomaga w regeneracji oraz odpoczynku od ćwiczeń, a młodzi sportowcy będą mogli poczuć się jak prawdziwi atleci od opieką profesjonalnych fizjoterapeutów. 

Oczywiście, najmłodsi którzy nie lubią zbyt intensywnego masażu (a masaż tajski klasyczny do takich należy) mogą się również zdecydować na masaż olejkami aromatycznymi dla dzieci. To delikatniejsza forma masażu tajskiego, jednak należy wziąć tu pod uwagę to, że na całym ciele rozprowadzane są olejki aromatyczne, a to może czasem zniechęcić najmłodszych. Masaż olejkiem aromatycznym jest również propozycją bardziej relaksującą – to typowy zabieg na wyciszenie. 

Nikt nie jest za stary na masaż, czyli masaż dla seniorów

Nie wiemy dokładnie ile lat miał nasz najstarszy gość, ale zawsze powtarzamy: nikt nie jest za stary na masaż tajski. Seniorzy są liczną grupą wśród gości korzystających z usług sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun, głównie ze względu na liczne bóle w stawach i mięśniach, które potrafią się pojawiać w podeszłym wieku. To właśnie z myślą o osobach cierpiących i starszych stworzyliśmy specjalną ofertę masażu dla seniora. Aby zadbać o największy komfort oraz bezpieczeństwo naszych gości, mamy kadrę specjalnie przeszkolonych masażystek tajskich, przygotowanych do pracy z osobami w podeszłym wieku.

Siła i rodzaj technik w masażu dla seniora są specjalnie dostosowane do potrzeb gości – przed masażem tajskim dla seniora należy dokładnie zgłosić z jakim problemem przychodzimy oraz uprzedzić o ewentualnych przebytych operacjach oraz chorobach. Dla osób wyjątkowo wrażliwych, po przebytych ciężkich urazach polecamy masaż olejkami aromatycznymi – to doskonała, nieco delikatniejsza wersja masażu klasycznego tajskiego. Zalecana długość masażu u seniorów to minimum 90 minut, ze względu na to, że zastosowane techniki muszą być bardziej precyzyjne i często bardziej powolne. Oprócz efektu poprawy samopoczucia fizycznego masaże potrafią poprawiać samopoczucie psychiczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako dodatkowa prewencja antydepresyjna. Przypominamy też, że wszystkie z naszych masaży tajskich są dostępne dla osób w każdym wieku, a oferta masaż dla seniora ma za zadanie uświadomić, że żaden wiek nie jest zły do korzystania z masażu tajskiego i zachęcić do spróbowania najbardziej skutecznej fizjoterapii świata.

Źródło: Masaż Warszawa – Thaisun.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here