Jak dbac o baterie w iPhone – poradnik

Współczesne telefony i inne mobilne urządzenia mają jeden wspólny, ale bardzo istotny minus – szybko zużywającą się baterię. Jest to spowodowane tym, że najnowsze smartfony mają bardzo szeroką funkcjonalność. Począwszy od wykonywania połączeń głosowych, przez robienie zdjęć i oglądanie filmów, po czytanie e-booków. Intensywne użytkowanie urządzenia sprawia, że bateria jest bardziej obciążona i zazwyczaj wymaga codziennego ładowania.

Jak wydłużyć czas pracy baterii w iPhone?

Stosując kilka podstawowych zasad, można skutecznie przedłużyć żywotność baterii. Przede wszystkim warto wyłączyć dodatkowe funkcje, takie jak lokalizator czy Bluetooth w momencie, gdy są one nieużywane. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku aplikacji działających w tle. Ponadto nie należy używać tanich podróbek ładowarek, ponieważ ich moc może być niedostosowana do wymagań iPhone’a, co może wpłynąć na uszkodzenie telefonu. Zgodnie z radami ekspertów z firmy Apple warto raz w tygodniu wyłączyć smartfona na kilka minut lub zresetować urządzenie. Nie zalecane jest także całkowite rozładowywanie baterii, gdyż może to zwiększać ryzyko awarii akumulatora. Warto pamiętać o tym, aby nie zostawiać iPhone’a na słońcu lub przy rozgrzanym kaloryferze, gdyż wysokie temperatury mogą trwale uszkadzać baterię. Skutecznym sposobem na usprawnienie pracy baterii będzie również instalacja najnowszych wersji oprogramowania. Duże znaczenie dla wydajności telefonu ma też sposób przechowywania większych plików. Najlepiej będzie zapisać je na karcie pamięci lub w chmurze, aby odciążyć urządzenie. Trzeba także pamiętać, że jeśli w trakcie ładowania telefon mocno się nagrzewa, należy zdjąć z niego etui. Ponadto nie powinno się nosić iPhone w kieszeni, razem z monetami, kluczami czy innymi metalowymi elementami, jeżeli nie posiada on ochronnej obudowy.

Odpowiednie użytkowanie, ochrona i optymalizacja smartfona z pewnością korzystnie wpłynie na stan baterii.

Pogwarancyjny serwis Apple

W niektórych przypadkach, gdy bateria w iPhone ulegnie trwałemu uszkodzeniu, konieczna będzie jednak wymiana tego elementu. Jeśli urządzenie nie jest już objęte gwarancją, warto zapoznać się z ofertą pogwarancyjnych serwisów Apple. Serwis Apple zwykle zapewnia serwisowanie wszystkich modeli telefonów tej marki i świadczy usługi, takie jak wymiana baterii iPhone, naprawa zalanego urządzenia czy instalacja nowej szybki. Wymiana baterii iPhone w profesjonalnym serwisie jest gwarancją szybkiej i skutecznej naprawy urządzenia, z wykorzystaniem oryginalnych podzespołów najwyższej jakości. Renomowany serwis Apple zazwyczaj oferuje również gwarancję na wykonane usługi.

iPhone to telefon, który zrewolucjonizował współczesny świat. Aby w pełni cieszyć się jego możliwościami, warto odpowiednio zadbać o baterię. Prawidłowe użytkowanie smartfona i stosowanie się do wskazówek producenta z pewnością pozwoli znacząco wydłużyć żywotność akumulatora. W przypadku trwałego uszkodzenia baterii najlepiej oddać urządzenie do serwisu Apple, gdyż samodzielne, zwykle nieumiejętne próby wymiany tego elementu mogą doprowadzić do poważnych awarii iPhone’a.

Inspirowane: applehome.pl – serwis apple Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here