Zwiewne ubranka, lekkie kocyki, miekkie poszewki – muslin bawelniany materialem idealnym

Muślin bawełniany to nowoczesny materiał, który z dnia na dzień zyskuje na popularności w naszym kraju. Jego liczne zalety i przystępna cena sprawiają, że większość osób, które kiedykolwiek miały do czynienia z tą tkaniną, z chęcią ponownie sięga po wykonane z niej ubrania, kocyki czy poszewki.

Coraz popularniejszy również w Polsce

Muślinowe ubrania już od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w krajach Europy Zachodniej. Muślinowe pościele, otulacze czy chusty do noszenia dzieci były również importowane do Polski. Produkty z muślinu bawełnianego zajmują obecnie bardzo silną pozycję na rodzimym rynku tekstyliów. Polacy coraz częściej oprócz gotowych wyrobów z muślinu poszukują również samego materiału, z którego mogliby samodzielnie wykonać zaprojektowane przez siebie ubranka, zasłony czy poszewki. Muślin jest trwały i łatwy w obróbce, dlatego nawet osoby niedoświadczone nie powinny mieć problemów z precyzyjnym wykrojem i zszyciem poszczególnych elementów.

Zalety muślinu

Muślin to materiał bardzo przyjemny w dotyku, a jednocześnie mięsisty. Nawet przy intensywnym użytkowaniu i częstym praniu nie traci swojej struktury i walorów estetycznych. Może ewentualnie lekko się skurczyć przy praniu w wysokich temperaturach. Muślin to również naturalny materiał, wytwarzany w 100% z bawełny.

W przypadku produktów dla dzieci duże znaczenie ma fakt, że tkanina dobrze przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Dzięki temu wykonane z niej kocyki czy otulacze są w pełni bezpieczne, również dla najmłodszych użytkowników. Dodatkowy atut stanowi fakt, że niektóre muślinowe ubranka czy kocyki można prać w wysokiej temperaturze (nawet do 95 °C), co jest niezbędne do utrzymania właściwej higieny przy niemowlętach. W każdym przypadku warto jednak zapoznać się z oznaczeniami umieszczonymi na metce, ponieważ zalecenia producenta co do prania mogą być zróżnicowane.

Wszystkie muślinowe ubrania są lekkie i przewiewne, w związku z tym szczególnie dobrze sprawdzają się latem. Z powodzeniem używają ich nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy zwłaszcza podczas upałów doceniają zwiewność muślinowych sukienek czy koszul.

Materiał występuje w wielu wzorach i kolorach, dlatego można go z powodzeniem wykorzystywać przy różnorodnych projektach krawieckich. Muślin bawełniany sprawdza się przy tworzeniu produktów i dla dzieci i dla dorosłych. Z łatwością można go również dopasować do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach i wersjach kolorystycznych.

Co można wykonać z muślinu?

Muślinowe ubrania na początku były szyte przede wszystkim z myślą o dzieciach. Dziś coraz częściej sięgają po nie również dorośli. Ubrania nie są jednak jedynym możliwym wykorzystaniem muślinu. Producenci artykułów dziecięcych wykorzystują go również przy wykonywaniu kocyków, otulaczy i kokonów dla niemowląt. Artykuły tego typu są miłe w dotyku i zachwycają różnorodnością uroczych wzorów. Muślin coraz częściej jest stosowany również w dekoracji wnętrz. Wykonuje się z niego różnorodne elementy wystroju, takie jak poszewki na poduszki, koce czy zasłony. Tego typu dodatki nie tylko świetnie się prezentują, ale dodają każdemu pomieszczeniu przytulności.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność produktów z muślinu, można się spodziewać, że w najbliższym czasie stanie się on jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych przy produkcji ubranek i akcesoriów dla najmłodszych. Również producenci działający w branży wnętrzarskiej coraz chętniej używają go w swoich projektach, doceniając jego liczne zalety.

Źródło: Otula.pl – sklep z materiałami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here