Wiosna nadeszła, ciesząc nas słoneczną i ciepłą pogodą. Dłuższy dzień i zastrzyk witaminy D, związanej z intensywnością promieni słonecznych, dodaje sił i energii witalnej. W związku z tym szukamy sposobu na odpowiednie spożytkowanie owego daru. Tak miło w końcu jest posiedzieć na ławce w parku po przedłużającej się szarej zimie. Jednak nadejście wiosny to również obowiązki, zwłaszcza, jeśli jesteśmy perfekcjonistami, jeśli chodzi o wyrażanie siebie w otaczającej nas przestrzeni.

Prace i przyjemności

Nadeszła wspaniała pora – pora kiedy możemy wyjść do ogrodu i rozpocząć wiosenne siewy. Warto przecież zadbać o to, aby latem cieszyć się zdrowym jedzeniem, prosto z przydomowego warzywniaka. Poza warzywami, warto również zastanowić się nad zasadzeniem nowych drzew. Zapewnią nam najprzyjemniejsze schronienie przed słońcem podczas zbliżających się wielkimi krokami upałów. Może też najwyższy czas zastanowić się nad zmianą aranżacji tarasu? Istnieje przecież tak wiele możliwości, a internet obfituje w poradniki, związane z praktycznym zagospodarowaniem przestrzeni wokół domu.

Wreszcie sam dom.

Wiosenne porządki są tradycją, kultywowaną od wieków. To najlepszy czas na remonty i większe zmiany. Warto zatem wnieść trochę ciepła do salonu i poważnie rozważyć remont kuchni, w końcu mamy prawo być znużeni wystrojem pomieszczeń, w których zmuszeni byliśmy spędzić gro czasu w zimie. Dobrym pomysłem będzie zakup nowych roślin doniczkowych, a nawet próba wyhodowania czegoś na własną rękę. Oczywiście, czasami w zupełności zadowoli nas zmiana zasłonek i narzuty na łóżko, jednak nasz umysł to dość skomplikowane urządzenie, które bez przerwy zarzuca nas nowymi pomysłami, część z nich z pewnością postanowimy wykorzystać. Gdy nie jesteśmy jednak pewni, czy dana idea  warta jest zastosowania, przedyskutujmy to podczas rodzinnego grilla, pogoda w końcu nam na to pozwala.

Możemy też się zdecydować na nie robienie niczego i zaoszczędzić pieniądze, aby w te lato w końcu kupić naszym pociechom odpowiednio duży basen – może to wreszcie odciągnie ich uwagę od komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here