Wiosenne porządki nierzadko wymagają zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt. Jest on w zasięgu ręki, w jego wynajmie specjalizują się firmy oferujące swoje usługi klientom indywidualnym i firmom. Podczas sezonowych porządków sprawdzają się też kontenery, które różnią się pod względem konstrukcji i pojemności.

Zamiatarka mechaniczna

Zamiatarki to urządzenia mechaniczne umożliwiające usunięcie zanieczyszczeń z większego areału. Można je stosować do sprzątania małych lub średnich powierzchni. Wykorzystuje się je do prac porządkowych wokół domów prywatnych, biur, obiektów usługowych, fabryk przemysłowych. Zamiatarki sprawdzają się też na placu budowy, są pomocne w utrzymaniu porządku wokół remontowanych budynków. Działają szybko, skutecznie i dokładnie. Najważniejszym elementem zamiatarek mechanicznych są obrotowe szczotki, które zbierają z czyszczonej nawierzchni gałęzie, liście, piasek, i większe odpadki. Zebrane w ten sposób zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika. Atutem zamiatarek jest to, że nie potrzebują stałego źródła prądu. Dzięki temu nie mamy ograniczeń co do miejsc, które chcemy posprzątać. Ponadto umożliwiają one czyszczenie miejsc trudno dostępnych.

Używanie tego typu sprzętu przyspiesza prace porządkowe, używanie zamiatarek mechanicznych jest zdecydowanie bardziej efektywne, niż zamiatanie ręczne. Co ważne, nie trzeba ich kupować, aby móc przeprowadzić porządki wiosenne. Istnieje możliwość wynajmu zamiatarki mechanicznej na czas realizowanych prac porządkowych.

Hydrauliczny dźwig samochodowy

Zdarza się, że w trakcie wiosennych porządków pojawia się potrzeba usunięcia elementów o większych gabarytach, np. ściętych drzew, gałęzi. W tego typu pracach sprawdza się hydrauliczny dźwig samochodowy, który należy do uniwersalnych urządzeń ułatwiających wykonanie wielu zadań. Zaletą HDSu jest to, że znacznie skraca czas i koszt pracy. Z drugiej strony, należy wiedzieć, że nie zawsze wygląda on tak samo, i nie każdy jego rodzaj sprawdza się w trakcie realizacji każdego zadania.

Na rynku znaleźć można kilka typów hydraulicznych dźwigów samochodowych. Egzemplarze do ogólnego przeznaczenia posiadają dźwignicę sztywno zamontowaną na podwoziu pojazdu. Wysięgnik tego urządzenia wykonuje ruchy w płaszczyznach pionowej i poziomej. Z kolei żurawie leśne zamiast klasycznych haków wyposażone są hydrauliczne chwytaki, które służą do podrywanie beli drewna. Biorąc pod uwagę miejsce montażu dźwignicy na nadwoziu pojazdu, wyróżniamy żurawie montowane pomiędzy platformą a kabiną kierowcy (sprawdzają się w przypadku większych samochodów) i żurawie montowane z tyłu pojazdu, za platformą załadunkową (przede wszystkim dla mniejszych maszyn).

Za pomocą HDSów realizuje się usługi załadunku i rozładunku towarów, m.in. cegieł, pustaków, chemii budowlanej, kontenerów, rusztowań, konstrukcji stalowych, prefabrykatów betonowych, maszyn, urządzeń, towarów na paletach. Pomimo dużych gabarytów HDSy sprawdzają się również podczas transportu, bez problemu poruszają się po drogach. Najczęściej wykorzystuje się je do przewozu materiałów budowlanych.

Kontenery na odpady

Planując większe porządki niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiedni kontener na odpadki, który sprawdza się w trakcie remontów, porządkowania terenu z liści, gałęzi, trawy. Niestety nie każdy kontener sprawdza się w każdej sytuacji. Wybór konkretnego modelu powinien wynikać z rodzaju składowanych odpadów i ich ilości.

Po pierwsze, kontenery różnią się konstrukcją. Do gruzu polecane są kontenery otwarte, które zwiększają powierzchnię użytkową zasobnika. Z kolei do odpadów wielomateriałowych polecane są kontenery zamknięte. Zamknięcie chroni przed rozwiewaniem i przed wrzuceniem odpadów przez osoby trzecie. Jak już wspomniano, wybierając kontener należy zwrócić uwagę również na ilość odpadków, których chcemy się pozbyć. Wynajmując zbyt duży kontener można się narazić na wysoki koszt dzierżawy. Z kolei, decyzja o wypożyczeniu zbyt małego zasobnika sprawia, że konieczne jest zwiększenie liczby kursów z pełnym kontenerem. Błędne ocena ilości odpadków może mieć negatywny wpływ na prace porządkowe oraz ich koszt.

Osoby, które potrzebują niewielkiego zasobnika mogą wyposażyć się w elastyczne kontenery o nazwie BIG BAG o pojemności 1m3. Mimo, że zrobione są one z nylonu cechują się dużą wytrzymałością. Wiosenne porządki na większą skalę wymagają zastosowania bardziej stabilnych i bardziej pojemnych kontenerów o pojemności:

  • 3 m3 i wymiarach 3,5m x 1,5m x 0,6m,
  • 4 m3 i wymiarach 3,5m x 1,5m x 0,8m,
  • 7m3 i wymiarach 3,5m x 1,5m x 1,5m,
  • 17 m3 i wymiarach 6,5m x 2,30m x 1m,
  • 36 m3 i wymiarach 6,5m x 2,3m x 2,5m.

Źródło: Avio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here