Trendy w aranzacji wnetrz w 2019

Jak w wielu innych dziedzinach życia, tak i w aranżacji wnętrz możemy obserwować pewne mody. Choć w przypadku wystroju ostateczny wybór to kwestia dość indywidualna, warto śledzić pojawiające się trendy. Dzięki temu możemy dostosować design do własnych potrzeb, równocześnie podążając za nowoczesnymi rozwiązaniami.

Unikalny kamień – trawertyn

W aranżacji wnętrz niezmiennie od kilku lat królują naturalne materiały wykończeniowe. Pomysłem na wpisanie się w ten trend, a równocześnie pewne wyróżnienie się, może być wykorzystanie w aranżacji płyt z trawertynu. Kamień ten wykorzystywany jest do profesjonalnego wykończenia wnętrz, elewacji, chodników i tarasów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby użyć go jako element dekoracji salonu, kuchni, a nawet łazienki. Znajdzie zastosowanie zarówno jako wykończenie ściany, jak i podłogi.

Warto podkreślić wytrzymałość materiału i jego odporność na czynniki atmosferyczne. Doskonale sprawdzi się np. na tarasie.

Drewniane wykończenie

Osoby lubujące się w naturalnych elementach wykończeniowych będę z pewnością zadowolone ze względu na nieprzerwaną modę na drewno w aranżacji wnętrz. Każda aranżacja z wykorzystaniem drewna stwarza wrażenie przytulnej i rodzinnej.  Drewno (ale i płyty z kamienia) doskonale uzupełniają najróżniejsze style wnętrzarskie. Możemy wykorzystać je w aranżacji minimalistycznej, skandynawskiej, nowoczesnej czy industrialnej. Elementy drewniane są łatwo dostępne i występują w wielu odcieniach, wzorach, fakturach.

Warto tu również wspomnieć o drewnianych elementach wyposażenia. W aranżacjach utrzymanych w jasnej kolorystyce, meble z frontami w ciepłej tonacji mogą wyglądać naprawdę imponująco. Doskonale sprawdzą się również do przełamania monotonii – możemy znaleźć szafki z naturalnie ciemnego drewna. Sprawdzą się one zarówno we wnętrzach jasnych i przestronnych, ale mogą też uzupełnić odważny, nowoczesny projekt, np. łazienki w ciemnych szarościach.

Ciemny blat w kuchni

W aranżacji kuchni zauważa się modę na wykorzystanie dużego, ciemnego blatu. Oczywiście najczęściej wybierane są te wykonane z drewna, blaty marmurowe i blaty granitowe. Podkreślają one całość projektu i oddzielają od siebie dwie strefy – ta przy podłodze zwykle utrzymana jest w jednolitej kolorystyce. Ściany nad blatem urozmaicamy znaczeni chętniej, np. przy pomocy płytek heksagonalnych.

Kolorystyka – powrót do pastelowych barw

Zaprojektuj wnętrze tak, aby dawało poczucie bezpieczeństwa, stwarzało przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Znakomitym rozwiązaniem będzie wykorzystanie pastelowych barw. Możemy zdecydować się na kolorystykę ścian, dodatków lub mebli w jasnych, pastelowych odcieniach. W 2019 roku modne są kolory tj. karmelowy, brzoskwiniowy, pomarańczowy oraz beżowy.

Wyraziste wzory

Po latach dominacji ścian utrzymanych w jednolitej kolorystyce wraca moda na wyraziste motywy. W aranżacji sypialni czy salonu coraz częściej spotkamy się z wykorzystaniem ciemnych tapet z dużymi, jaskrawymi wzorami. Do chętnie wybieranych należą duże motywy kwiatowe.

Źródło: metamar.pl – trawertyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here