Szczotki firmy BRM znajdują bardzo szerokie zastosowanie niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Są bowiem narzędziami wykorzystywanymi w szeroko pojętej obróbce, które pozwalają na uzyskanie estetycznych oraz precyzyjnych wykończeń.

Szczotki BRM

Oferowane przez producenta szczotki BRM są powszechnie stosowanymi narzędziami technicznymi. Znajdują szerokie zastosowanie w niemal wszystkich obecnie funkcjonujących gałęziach przemysłu, w których odbywają się procesy związane z obróbką materiałów. Na szeroką skalę wykorzystywane są w branży lotniczej, stoczniowej, samochodowej, pneumatycznej, kosmicznej czy zbrojeniowej.

Szczotki pozwalają na wykonanie różnego rodzaju obróbek, takich jak:

skrawanie – jego wykonanie staje się możliwe na końcach wszelkiego typu otworów przecinających się lub na ostrych krawędziach typu „rowek”;

szlifowanie – szczotka pozwala na bardzo dokładne wykończenie, które eliminuje efekt chropowatości obrabianej powierzchni;

promieniowanie – pozwala na zaokrąglenie ostrych krawędzi;

czyszczenie;

usuwanie osadów.

Szczotki serii Butterfly do czyszczenia gwintów

Jednym z dostępnych modeli szczotek BRM są narzędzia serii BUTTERFLY. Przeznaczone zostały do czyszczenia gwintów, a co najważniejsze, cechuje je „miękkie” działanie. Jedną z propozycji serii 90szczotki zbudowane z czterech drutów, posiadające podwójną spiralę, a także gwintowany adapter (opcjonalnie).  Pod względem specyfikacji odnośnie gwintowanych przyłączek, w ofercie serii 90 znajdziemy szczotki od 1/2” do 3/4‘’ oraz szczotki o średnicy od 7/8’’ oraz gwintem zewnętrznym 1/4‘’.

Kolejną propozycją producenta są szczotki z serii 85SX– 85SXX. Są to narzędzia, które cechuje duża gęstość wypełnienia szczotki z cienkich drutów wykonanych ze stali nierdzewnej. Szczotki te są miękkie, a równocześnie kompaktowe, co sprawia, że doskonale sprawdzą się w przypadku oczyszczania pozostałości po obróbkach termicznych, cynkowaniu bądź innych tego typu obróbkach.  Narzędzia serii 85SX – 85SXX doskonale polerują powierzchnie oraz gwinty wykonane z żelaza, żeliwa czy stali. Co ważne, ich działanie skrawania jest mocniejsze niż w przypadku szczotek wykonanych ze ściernego nylonu, a jednocześnie delikatniejsze od szczotek stalowych.

Cechuje je także długa żywotność, dzięki zachowaniu dużej gęstości wykorzystanych drucików. Doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju procesach lekkiego skrawania, a także w przypadku materiałów wymagających średniego wykończenia powierzchniowego. Producent zadbał także o dużą elastyczność oferty tego rodzaju narzędzi. Istnieje bowiem możliwość wykonania dowolnej średnicy czy rozmiaru szczotki, a także dowolnego drutu wypełniającego oraz innego niż w standardzie materiału użytego do produkcji drutów.

Jeszcze inną propozycją szczotek BRM serii BUTTERFLY są szczotki 85Sb. Posiadają charakterystykę bardzo zbliżoną do szczotek serii 85SX. Odróżnia je jednak mniejsza gęstość. Technologia, w jakiej zostały wykonane, pozwala na to, by przednia część szczotki sięgała do samego dna czyszczonego otworu bezwylotowego. W przypadku tego modelu również istnieje możliwość wyboru innych średnic oraz przekrojów drutu wypełniającego.

Szczotki serii 85AY do czyszczenia otworów

Inną propozycją producenta marki BRM są szczotki serii 85AY. Są to uniwersalne szczotki, stosowane, podobnie jak w przypadku narzędzi serii BUTTERFLY, w procesach skrawania, wykańczania oraz czyszczenia gwintów oraz otworów (znajdują zastosowanie także przy usuwaniu pozostałości po obróbkach w otworach skrzyżowanych). Dzięki zastosowaniu trzonka skręconego w pojedyncza spiralę, umożliwiają czyszczenie otworów przelotowych. Co więcej,  w celu usprawnienia procesu czyszczenia, szczotki mogą być stosowane z wykorzystaniem szlifierki. Producent oferuje również szczotki z pierścieniem (RH) oraz z uchwytem drewna (WH).

źródło: Systemy i Technologie Mechaniczne – narzędzia i urządzenia dla przemysłu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here