Jak zorganizowac rodzinna uroczystosc w przydomowym ogrodzie – poradnik krok po kroku

Przyjęcia w ogrodzie zyskują coraz większą popularność. Moda na tzw. garden parties, czyli przyjęcia organizowane w plenerze przywędrowała do naszego kraju z zachodu i na stałe zadomowiła się w polskiej tradycji i kulturze. Namiot eventowy coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko podczas plenerowych wesel, ale również podczas nieco mniejszych rodzinnych uroczystości, np. zjazdów rodzinnych, rocznic ślubu czy imienin. Organizując rodzinną uroczystość w przydomowym ogrodzie, warto pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Poniższy poradnik podpowie Ci jak krok po kroku zorganizować niezapomnianą uroczystość na świeżym powietrzu.

Krok pierwszy: zapisz wszystkie pomysły dotyczące przyjęcia

Na samym początku zastanów się: Z jakiej okazji organizujesz przyjęcie? Ile osób zamierzasz zaprosić? Czy przeważać będą osoby dorosłe, czy może dzieci? Czy przyjęcie będzie miało jakiś motyw przewodni? Czy uroczystość ma mieć charakter siedzący, stojący, a może konieczne będzie wynajęcie DJa lub zespołu? Musisz odpowiedzieć sobie na te podstawowe pytania, zanim zaprosisz najbliższych na plenerowy event. Nakreślenie planu ramowego wydarzenia oraz zanotowanie wszystkich pomysłów z pewnością usprawni organizację.

Krok drugi: zorganizuj zadaszoną przestrzeń

Bez względu na to, czy przyjęcie organizujesz późną wiosną, latem, czy wczesną jesienią, musisz wziąć pod uwagę nieprzewidywalność warunków atmosferycznych. By nagły deszcz, nadmierne słońce czy silny wiatr nie zepsuł Twoich planów, koniecznie zadbaj o zadaszoną przestrzeń dla swoich gości. Zapewne warto w tym celu wykorzystać namiot eventowy, w którym można umieścić zarówno parkiet, jak i strefę ze stolikami i krzesełkami. Zadbaj również o odpowiednią ilość miejsca – duży namiot eventowy z pewnością pozwoli w odpowiedni sposób zagospodarować przestrzeń.

Krok trzeci: zadbaj o smaczne przekąski

Na rodzinnym przyjęciu nie może zabraknąć smacznych i kolorowych przekąsek. Postaw na lekkie dania, takie jak szaszłyki i koreczki. W miesiącach wiosennych i letnich z powodzeniem możesz również zaproponować swoim gościom dania z grilla. Nie zapomnij również o sezonowych owocach, lemoniadzie czy winie.

Krok piąty: wprowadź odpowiedni nastrój

Organizując rodzinną uroczystość w przydomowym ogrodzie, warto zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną. Spokojne rytmy będą stanowiły dobre tło dla rozmów, a jednocześnie wpłyną na gości relaksująco. Natomiast wieczorem, gdy zrobi się ciemniej i chłodniej, duży namiot eventowy może przemienić się w dyskotekę. W takiej sytuacji zadbaj o różnorodność muzyki, aby była ona odpowiednia zarówno dla młodszego, jak i dla starszego pokolenia.

Nastrój zbuduje również punktowe oświetlenie oraz dekoracje kwiatowe umieszczone na stołach.

Krok czwarty: Bądź eko

Organizując przyjęcie w ogrodzie, pamiętaj o tym, by dbać o środowisko. Jeśli zamiast tradycyjnej, porcelanowej zastawy wolisz wykorzystać naczynia jednorazowe, koniecznie postaw na papierowe kubeczki, talerzyki czy sztućce. Nie zapomnij również o tym, aby po przyjęciu odpowiednio posegregować odpady.

Przyjęcia w plenerze wymagają sporo przygotowań, ale z pewnością mają swój niepowtarzalny urok. Kluczem do zorganizowania rodzinnej uroczystości pod chmurką jest stworzenie szczegółowego planu i jego konsekwentna realizacja. Niezbędnym elementem takiego wydarzenia z pewnością będzie duży namiot eventowy.

Źródło: Dascompany.com – namioty wystawowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here