monitoring należności

Monitoring finansowy przedsiębiorstwa to usługa, dzięki której płynność finansowa w twojej firmie będzie pod kontrolą. Jest to opcja, z której możesz skorzystać, aby zminimalizować ryzyko związane z nieterminowanymi płatnościami. Proces monitorowania kontrahentów z pomocą firmy windykacyjnej lub nowoczesnych aplikacji do wystawiania faktur umożliwi skuteczne zarządzanie firmą bez problemów finansowych.

Na czym polega monitoring płatności?

Monitoring należności polega na stałej, profesjonalnej kontroli płatności faktur. W ramach monitoringu firma windykacyjne systematycznie kontaktuje się z płatnikami w celu przypomnienia o zbliżającym się terminie zapłaty i upomina, aby należność pojawiła się na koncie przedsiębiorcy w ustalonym terminie. Przyspiesza to spływ należności i ogranicza problemy z płynnością finansową.

Kontrahent jest na bieżąco informowany zarówno o zbliżającym się terminie płatności, jak i już jego upłynięciu. Często już sama wiadomość o przekroczeniu ustalonego terminu motywuje do natychmiastowego przelania środków. W ostateczności, podejmowane jest polubowne postępowanie windykacyjne lub postępowanie sądowe, jeżeli upomnienia nie przynoszą spodziewanych rezultatów, a dłużnik nadal nie chce zapłacić.

Dlaczego monitoring płatności działa z korzyścią dla przedsiębiorcy?

Korzystanie z profesjonalnego monitoringu gospodarczego umożliwia zapobieganie zagrożeniom wynikającym z przekraczania płatności należności. Stosowana przez firmę windykacyjną forma ponaglania jest polubowna. Pozwala na utrzymanie dobrych relacji z klientami, a jednocześnie jest on pilnowany w zakresie dopełniania formalności związanych z terminowym opłacaniem faktur.

Zdyscyplinowanie klientów w bieżącym opłacaniu faktur przyczynia się do poprawy płynności finansowej firmy. Windykacja w tym przypadku jest uruchamiana bardzo rzadko, ponieważ klient jest świadomy konieczności opłacania faktur w terminie.

Najczęściej wśród podstawowych zalet monitoringu finansowego wymienia się:

  • bezproblemowe utrzymanie płynności finansowej,
  • planowanie kolejnych inwestycji i rozwój firmy bez ryzyka, że zabraknie środków na sfinansowanie działań,
  • utrzymanie pozytywnych relacji z kontrahentami, którzy nie są przymuszani do płatności, a jedynie informowani o konieczności dopełnienia formalności,
  • wizerunek twojej firmy jest profesjonalny i pozytywny. Dbasz poniekąd o interesy swoich klientów poprzez niedopuszczenia do zadłużenia,
  • zwiększenie dyscypliny wśród kontrahentów wpływa na ograniczenie stresu związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej, jak i kontaktem z potencjalnymi dłużnikami,
  • bezpieczeństwo finansowe twojej firmy jest na dobrym poziomie.

Jakie firmy powinny skorzystać z monitoringu należności?

Oferta monitoringu płatności jest skierowana do szerokiego wachlarza firm, zarówno małych, jak i dużych. Każdy przedsiębiorca, który chce zadbać o płynność finansową, ograniczyć stres związany z egzekwowaniem należności powinien z tej nowoczesnej usługi skorzystać. Ustabilizuje w ten sposób pozycję swojej firmy na rynku i ograniczy ryzyko bankructwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here